W 2020 roku pomagamy IGORKOWI KAMIŃSKIEMU

 


Drodzy mieszkańcy, darczyńcy,


przedsiębiorcy, ludzie dobrego serca…


W 2020 r. POMAGAMY niespełna 6-letniemu


giżycczaninowi Igorowi Kamińskiemu!


     


Każdego roku staramy się pomóc naszym najmłodszym mieszkańcom w walce o powrót do zdrowia.


Przeprowadziliśmy już wiele akcji charytatywnych, które pozytywnie wpłynęły na sytuacje małych giżycczan oraz ich rodziców w nierównej walce o to, co najważniejsze – zdrowie i życie!


„Nadzieja umiera ostatnia”, więc każda bezinteresowna pomoc rodzicom oraz ich pociechom jest bezcenna.


 


Dzięki Państwa pomocy wsparliśmy w walce o zdrowie giżycczan: Krystiana Czyrko, Bartusia Frączka, Adriana Jarosza, Antosia Żochowskiego i Filipa Czerniawskiego. W tym roku pomagamy Igorowi Kamińskiemu. Mamy świadomość, że to doraźna pomoc, która jednemu wystarczy do powrotu do zdrowia, a innemu ułatwi w danym roku skorzystanie z dostępnych ofert medycznych, zabiegów i rehabilitacji w celu poprawienia obecnego stanu zdrowia. Cokolwiek byśmy wspólnie nie robili – jest to ogromne wsparcie dla dzieci oraz ich rodziców.


W 2020 roku podczas wielu miejskich imprez i wydarzeń będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami zbierających środki na powrót do zdrowia Igorka Kamińskiego (nr rejestracji zbiórki 2020/684/KS).


Akcja charytatywna prowadzona jest pod patronatem Burmistrza Miasta Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.


Koordynator akcji - dr Katarzyna Karolska, Biuro Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku, pok. 116, tel. 798 112 125, katarzyna.karolska@gizycko.pl.


  Igor Kamiński, urodził się 1 czerwca 2014 roku. Po narodzinach nic nie wskazywało na to, że w następnych latach napotka tyle problemów... Przez pierwsze 4 miesiące życia dokuczały mu kolki, a przez to nieustany płacz. W trakcie wizyty lekarskiej pani doktor zauważyła, że jego rozwój nie jest prawidłowy. Nie potrafił przewrócić się z plecków na brzuszek, ani stabilnie usiąść. Już wtedy rodzice zaczęli poświęcać każdą wolną chwilę, by polepszyć stan zdrowia syna. Od tego czasu zaczęła się  wędrówka po kraju – Warszawa, Białystok, Olsztyn i wiele innych miejscowości. Do dzisiaj rodzina nie wie jakie podłoże mają dolegliwości chłopca. Lekarze zdiagnozowali problemy ze zdrowiem jako  dziecięce porażenie mózgowe. Badania, jakie przeszedł Igor nie wskazują na przyczynę zaburzeń, jednoznaczna diagnoza nie została postawiona. W międzyczasie pojawił się  refluks, wymioty zarówno w dzień, jak i w nocy do 2 roku życia. Niestety przez to, gdy tylko pojawiły się ząbki, lekarz zdecydował o ich usunięciu. Chłopcu wyrwano mu wówczas 12 zębów. Igor skończył już 5 lat. W dalszym ciągu nie chodzi samodzielnie i nie mówi. Potrafi powiedzieć „mama”, „tata” i „baba”, ale chciałby móc bardziej wyrażać swoje emocje i myśli. Bardzo chciałby samodzielnie się poruszać, ponieważ wciąż przemieszcza się raczkując, a gdy próbuje chodzić - musi go ktoś podtrzymywać. Jego rozwój postępuje, jednak mało efektywnie. Jest pod stałą opieką rehabilitanta, logopedy, psychologa i pedagoga. Szansą dla Igorka są turnusy rehabilitacyjne i prywatne wizyty, na których pod okiem specjalistów może dzielnie ćwiczyć. Koszty turnusu rehabilitacyjnego to koszt kilku tysięcy złotych, a prywatne wizyty u specjalistów muszą być regularne, co wiąże się z kolejnymi dużymi wydatkami. Obecnie przeprowadzane są specjalistyczne badania, które wskazują na inne rozpoznanie problemów rozwojowych chłopca. Są to zaburzenia metaboliczne - nieprawidłowy transport glukozy do mózgu, lecz nadal nie można tego określić oraz potwierdzić. Rodzice wielokrotnie słyszeli od lekarzy, że nie zgadzają się oni z postawioną diagnozą mózgowego porażenia dziecięcego, nie są w stanie jednak określić przyczyny zaburzonego rozwoju, określają Igorka jako „ zagadkę medyczną”. Igorek od pierwszych miesięcy życia jest rehabilitowany i stymulowany w poradni rehabilitacyjnej w Giżycku przy ul. Dąbrowskiego. Ponadto korzysta z zajęć w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Obecnie uczęszcza do przedszkola w giżyckim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Chłopiec wymaga wielokierunkowej stymulacji, którą mogą zapewnić turnusy rehabilitacyjne, koszt jednego wyjazdu to ok. 6-7 tysięcy złotych. Środki są także potrzebne na zakup różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego, zarówno do rozwoju chodu, jak i mowy. Rodzice szukają również dalszych, nowych metod leczenia, które pomogą Igorkowi w samodzielności i dorastaniu.  


Środki na leczenie i profesjonalną opiekę można przekazać także rozliczając PIT oraz przekazując swój 1% dla Igora. Należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce: informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1% wpisać "1938 pomoc dla Igora Kamińskiego".


Chłopiec jest pod opieką Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba". Tu można również wpłacać środki bezpośrednio na subkonto: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: "1938 pomoc dla Igora Kamińskiego".



 
Fot. I. Kamińska