strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 5 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

"W KRAINIE UŚMIECHU" czyli PRZEBOJE OPEROWE, OPERETKOWE I MUSICALOWE

12 lipca 2009
dodał(a): Basia

KONCERT "W KRAINIE UŚMIECHU"

18 LIPCA 2009, godz. 18.30

scena na plaży miejskiej w Giżycku

 

Drodzy Państwo!

Polska Agencja Koncertowa wraz z Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym - Kazimierzem Kowalskim zaprasza na niezwykle wydzenie muzyczne.  Już 18 lipca o godz. 18.30 na plaży miejskiej w Giżycku usłyszymy przeboje operowe, operetkowe oraz musicalowe w wykonaniu gwiazd Polskiej Opery Kameralnej wraz z  Panią Ewą Szpakowską - fortepian.  

 

W programie :

"STRASZNY DWÓR"

"CYRULIK SEWILSKI"

"CARMEN"

"BARON CYGAŃSKI"

"KSIĘŻNICZKA CZARDASZA"

JAN STRAUSS

 

WSTĘP WOLNY!

Serdecznie zapraszamy!

 

Informacje o artystach

Kazimierz Kowalski (ur. 1951 r.) - polski śpiewak operowy (bas), związany z Teatrem Wielkim w Łodzi zarówno jako solista, jak i wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Ukończył wydział wokalno-aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi (w klasie śpiewu Antoniego Majaka). Publiczności polskiej znany jest głównie dzięki telewizji, gdzie występował w m.in. w programach Dobry wieczór, tu Łódź lub Kazimierz Kowalski zaprasza (TVP1). Od 2000 roku w I Programie Polskiegi Radia prowadzi audycje, w których przedstawia sylwetki wybitnych polskich artystów, często już dzisiaj zapomnianych. Wymyślił i prowadzi (już od 1997 roku) Festiwal Operowo - Operetkowy w Ciechocinku. Jest również jednym z twórców Polskiej Opery Kameralnej.

Ewa Szpakowska - Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu Walentego Parczewskiego i klasie kameralnej Rajmunda Ambroziaka. Jest wykładowcą w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Brała udział w konkursach zagranicznych w Hertogenbosch, Konkursu Belvedere w Wiedniu. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą - w Niemczech, Holandii, Austrii, Francji, we Włoszech, na Martynice. Dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS