strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 28 stycznia 2021   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

W TROSCE O ROZWÓJ MŁODZIEŻY

Drodzy Państwo! W ubiegły piątek zawarte zostało porozumienie, sygnowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie, Starostwo Powiatowe w Giżycku, dyrekcję Gimnazjum Nr 1 oraz Urząd Miejski, mające na celu uruchomienie Powiatowego Centrum Edukacji Ruchu Drogowego w Giżycku. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przekazuje nam sprzęt w postaci skuterów, rowerów, znaków drogowych oraz pomocy naukowych i multimediów. W oparciu o to przy Gimnazjum Nr 1 powstanie miasteczko ruchu drogowego. Projekt  jest już gotowy, natomiast jego realizacja zostanie uwzględniona w przyszłorocznym budżecie. Dzięki temu nasza młodzież od najmłodszych lat będzie mogła przyswajać sobie zasady funkcjonowania w ruchu drogowym, co na dzisiejszym etapie rozwoju cywilizacji staje się rzeczą niezbędną.

 

Ostatnio miały miejsce w Giżycku ważkie wydarzenia  sportowe. Odbył się VIII Europejski Weekend Piłkarski z udziałem młodzieżowych drużyn z całej Polski (m.in. Starachowice, Włocławek, Olsztyn i in.) oraz reprezentacji z partnerskiego miasta ukraińskiego – Dubna. Wspaniała impreza, znakomicie zorganizowana przez giżyckie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Młodych Piłkarzy i Sportu oraz MOSiR, w której wzięło udział ok. 500 małych piłkarzy. Z kolei  w Centralnym Ośrodku Sportu odbył się Dzień Olimpijczyka w którym wzięły udział dzieci z giżyckich szkół podstawowych i gimnazjów, realizując różne zajęcia sportowe i uczestnicząc w konkursie wiedzy o Olimpiadach. Niewątpliwie największą atrakcją tej imprezy były judoczki z olimpijskiej kadry Polski, które brały w niej udział i wręczały dzieciom nagrody.

 

Ogłosiliśmy już przetarg na budowę boiska „Orlik 2012”, realizowanego w ramach ogólnopolskiego  programu rządowego, na które pozyskaliśmy dotacje. Boisko to, zaopatrzone w sztuczną murawę, powstanie przy Gimnazjum Nr 2. Zbudowane zostaną tez boiska dodatkowe do różnych gier oraz zaplecze z  sanitariatami. Poza  zajęciami szkolnymi boisko będzie ogólnie dostępne, ale w obecności dorosłego  opiekuna. W lipcu ukończona zostanie budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 na Wilanowie, co na pewno rozszerzy znacznie możliwości dostępu naszych dzieci

i młodzieży do zajęć sportowych. Jeszcze w tym roku planujemy też rozpoczęcie budowy boiska przy Szkole Podstawowej Nr 7. W latach kolejnych będą realizowane następne boiska i obiekty sportowe, tak, aby nasza młodzież miała do dyspozycji naprawdę szeroką bazę, gdzie mogłaby rozwijać swoja tężyznę fizyczną.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ostatnim tygodniu w Giżycku.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS