strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 30 września 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH!

Drodzy Państwo! Rozwój fizyczny mieszkańców Giżycka, a szczególnie naszych dzieci i młodzieży, jest bardzo ważnym aspektem samorządowych koncepcji rozwoju miasta. W dziedzinie tej zainicjowanych zostało wiele działań, zarówno wspierających społeczne inicjatywy, jak również inwestycyjnych.

 

Do 11 lutego br. przyjmowaliśmy wnioski na dofinansowanie inicjatyw organizacji pozarządowych. Na granty w dziedzinie sportu zostało w tym roku przeznaczone do rozdysponowania 200 tys. zł, które w większości trafią do giżyckich klubów sportowych. W tym roku wpłynęła wyjątkowo duża ilość wniosków, które zostaną rozpatrzone do 3 marca br. Niestety z pieniędzy tych nie będą mogły skorzystać kluby i organizacje, które dotychczas nie rozliczyły poprzednich grantów. Pewne środki finansowe zostały też przeznaczone na realizację nadobowiązkowych zajęć w giżyckich szkołach. Mogą z nich skorzystać nauczyciele wychowania fizycznego, organizujący i prowadzący m.in. szkolne kluby sportowe. Przyjęta przez samorząd strategia rozwoju sportu w mieście przewiduje również przyznawanie stypendiów sportowych. Rozbudowujemy też działalność MOSiR-u, gdzie powstają coraz to nowe sekcje sportowe.

 

W czerwcu br. powinna być ukończona budowa hali sportowej przy ZS Nr 1 na Wilanowie, która będzie obiektem otwartym nie tylko dla zajęć szkolnych. W fazie projektowej jest kryte sztuczne lodowisko wraz z widownią, które powstanie przy SP Nr 7 (w tym roku chcemy rozpocząć jego budowę). Natomiast w najbliższych latach planujemy zrealizowanie projektu budowy boisk przy wszystkich giżyckich szkołach. Gotowa już jest dokumentacja techniczna, zawierająca bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązania tych obiektów. Będą to doskonale skomponowane urbanistycznie obiekty sportowe, tworzące minikompleksy do gry w piłkę nożną i ręczną, siatkówkę, koszykówkę, a przy Gimnazjum Nr 2 również korty tenisowe. Płyty boiskowe będą pokryte sztuczną murawą, a bieżnie będą miały tartanowe nawierzchnie. Nowe boiska szkolne będą dosyć kosztowne. Budowa każdego z nich pochłonie ponad 1 mln zł, zaś w przypadku SP Nr 7, gdzie ma powstać cały zespół boisk, przekroczy 2 mln zł. Realizację projektu planujemy rozpocząć w przyszłym roku.

 

Dziękuję serdecznie za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w Giżycku w ubiegłym tygodniu. Z okazji walentynkowego święta zakochanych życzę wszystkim mieszkańcom Giżycka wielu wzniosłych wzruszeń uczuciowych, a największej miłości, oczywiście – do rodzinnego miasta.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS