strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 23 stycznia 2020   pogoda

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 7 sierpnia 2014

Wystawa fotografii WŁODZIMIERZA PUCHALSKIEGO "Wyspa Kormoranów"
2014.08.05
Świetlica wiejska w Dobie
Bajkowe Lato ze Świetlicą 7 sierpnia
2014.08.07
Gimazjum nr 2
Warsztaty Perkusyjne
2014.08.04
Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej "Pełna Chata"
MAZURY HIP-HOP FESTIWAL Giżycko 2014
2014.08.07
Twierdza Boyen, plaża miejska, WakePark Giżycko
FILMOWE GIŻYCKO 2014 "Scoop - Gorący temat "
2014.08.07
Port Ekomarina Giżycko
Szanty Dominik i Michał z Załogi Dr. Bryga
2014.08.07
Stanica Wodna Stranda

Warsztaty Perkusyjne

22 lipca 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-08-04
Termin do:2014-08-08
Organizator:Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej
Miejsce:Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej "Pełna Chata"
Telefon:87 429 13 36
E-mail:cpuis@gizycko.pl
Www:www.centrumprofilaktyki.pl

Warsztaty Perkusyjne w Giżycku


4-8 sierpnia 2014 (poniedziałek-piątek)
Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej "Pełna Chata

przy ul. Gdańskiej 11


I spotkanie 4 sierpnia godz. 16.00. Zapraszamy! Wstęp wolny.


Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej zaprasza giżycką młodzież do wykorzystania okresu wakacyjnego na zgłębianie tajników gry na perkusji. Warsztaty prowadzone będą na trzech poziomach trudności przez perkusistę - instruktora Korzennego Warsztatu Muzyki w Łomży - Przemysława Starachowskiego. Poziom podstawowy daje możliwość spróbowania różnorodnych sposobów gry na perkusji. Każdy uczestnik będzie miał okazję dowiedzieć się jakie są zasady budowania rytmów oraz pozna podstawy techniki gry na werblu i zestawie perkusyjnym. Dla osób, które poznały już podstawy gry na perkusji, bedą  zajęcia oparte na nauce rudimentów i zapisu nutowego mające na celu uzyskanie prawidłowej techniki gry na perkusji. Na zestawie perkusyjnym każdy z uczestników będzie miał okazje podszkolić swój „Groove” oraz popracować na brzmieniem rytmów wychodzących spod jego rąk.Dla doświadczonych perkusistów została przygotowana dawka muzyki latynoskiej, jazzowej i rytmów nieregularnych a do tego mnóstwo zagadnień technicznych opartych na materiałach Percussive Arts  Socienty i Hudson Music oraz naukę improwizacji i budowania solówek na zestawie perkusyjnym.


Przemek Starachowski – perkusista, muzykoterapeuta, instruktor nauki gry na perkusji. Organizator cyklicznych warsztatów perkusyjnych, rytmicznych oraz propagator edukacji artystycznej. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Założyciel Zespołu Perkusyjnego Miasta Łomży, współzałożyciel i instruktor młodzieżowego zespołu „Bateriada”. Wielokrotny uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach. Stypendysta Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Finalista XXX Konkursu „Jazz Juniors”, dwukrotny Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego. Obecnie gra w zespole Funkasanki oraz jest właścicielem Korzennego Warsztatu Muzyki.


Korzenny Warsztat Muzyki prowadzony przez Przemysława Starachowskiego i Annę Kaptór, tworzą dwie pracownie muzyczne Wokalistyki i Sztuki Perkusyjnej, Pracownia Muzykoterapii oraz autorskie projekty artystyczne i edukacyjne. Korzenny to także studio muzyczne oferujące profesjonalne usługi muzyczne.


Nazwa warsztatu – „korzenny” – odwołuje się do korzeni muzyki czyli najwcześniejszej formy muzykowania która, przejawiała się w śpiewie połączonym z tupaniem i klaskaniem. Kierunkiem działań Korzennego Warsztatu Muzyki jest powrót się do źródeł muzyki, jej pochodzenia i pierwotnych form jakie przyjmowała. www.korzenny.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS