strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 kwietnia 2021   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

WAŻNA SESJA

Drodzy Państwo! Wszystkich zainteresowanych zapraszam na kolejną sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w piątek  o godz. 16:00 w sali konferencyjnej UM. Na sesji tej dyskutowane będą bardzo istotne dla przyszłości naszego  miasta kwestie. Mam nadzieję, iż finałem tej dyskusji będą wyważone ustalenia w formie uchwał RM.

 

Kilka punktów programu sesji dotyczy propozycji zmian w budżecie miasta na bieżący rok. Najważniejszą z nich jest zwiększenie wydatków, związane z potrzebą aktualizacji Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego 2004 – 2010. Wydatki te wynikają z potrzeby sporządzenia koncepcji nowych rozwiązań technicznych, polegających na doprowadzeniu światłowodu do wybranych punktów w mieście oraz sporządzenia studium wykonalności budowy sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu. Ponad 66 tys. zł, które pochłonie ta dokumentacja, zwrócą się z nawiązką, gdyż jest to konieczne, abyśmy mogli przystąpić do konkursu na środki unijne, dotujące nasze przedsięwzięcie.

 

W związku ze sporym zainteresowaniem pomieszczeniami na terenie giżyckiego dworca PKP, pragnę tez zwrócić się do radnych o zgodę na wystawienie do dzierżawy niewykorzystanych dotychczas pomieszczeń dworcowych.

 

Dwa kolejne, bardzo  istotne punkty programu sesji również dotyczą dzierżaw.  W związku z tym, że pomysł bezterminowej dzierżawy Twierdzy Boyen nie zyskał aprobaty radnych, chciałabym zaproponować oddanie w dzierżawę giżyckiego zabytku na okres dziesięcioletni. Dzierżawca zostałby wyłoniony w drodze ogólnopolskiego konkursu, otwartego zarówno dla organizacji pozarządowych, jak i firm oraz innych podmiotów prawnych.

 

Pragnę też przystąpić do realizacji koncepcji Centrum Ratownictwa Wodnego  w Giżycku. W związku z tym proponuję wystawienie do konkursu na dziesięcioletnią dzierżawę działki nad jeziorem Niegocin przy ul. Jeziornej (na zapleczu przepompowni ścieków przy dawnych Zakładach Rybnych). Konkurs ten też będzie miał formułę otwartą, z tym, że na jego zwycięzcę zostanie nałożony obowiązek nie tylko budowy i obsługi Centrum Ratownictwa Wodnego, ale również „przyjęcia pod dach” i koordynacji działań wszystkich wodnych służb ratowniczych, funkcjonujących w Giżycku.

Dziękuję za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ostatnim tygodniu w Giżycku.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS