strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 8 grudnia 2019   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2009

WAŻNE ZMIANY BUDŻETOWE

22.04.2009

 

Drodzy Państwo! Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej zostaną poruszone bardzo istotne kwestie i podjęte ważne decyzje, dotyczące zmian w tegorocznym budżecie naszego miasta. Pokrótce chciałabym Państwa zapoznać z najważniejszymi elementami owej tematyki.

             

Najważniejszą propozycję, którą przedłożę radnym będzie przeznaczenie 3 mln zł na budowę nowych dróg w centrum miasta. Chodzi o budowę dróg w rejonie pasażu, ul. Kolejowej i ul. Wyzwolenia, umożliwiających dojazd do powstających tam inwestycji mieszkaniowo-usługowych. Będę też wnioskowała o przeznaczenie pół miliona złotych na udzielenie pomocy Starostwu w remontach giżyckich ulic (dalej rozszerzę tę kwestię). Pół miliona złotych trzeba też będzie w budżecie wygospodarować na giżycką oświatę, gdyż o taką kwotę została pomniejszona państwowa subwencja, którą mieliśmy otrzymać. Wydatkowania 130 tys. zł będzie natomiast wymagało dofinansowanie do biletów kupowanych przez mieszkańców miasta korzystających z komunikacji miejskiej, obsługiwanej przez podmiot gminny. Aby zmniejszyć obciążenie tymi ważnymi wydatkami, będę wnioskowała o usunięcie z tegorocznego budżetu zakupu i instalacji ekranu multimedialnego (125 tys. zł) oraz przygotowania koncepcji nowego mostu na Kanale Giżyckim (150 tys. zł).

           

W sprawie remontów giżyckich ulic ustaliliśmy ze Starostwem, iż w przypadku naszego wsparcia o owe pół miliona złotych, powiat zwiększy swój udział w remontach ulicznych o ponad 300 tys. zł. Według ustalonego harmonogramu będą remontowane nawierzchnie na ulicach: Warszawskiej, 1 Maja, Mazurskiej, Koszarowej, Żeromskiego, Orlicz-Dreszera, Sienkiewicza i Słowiańskiej. Ul. Armii Krajowej będzie remontowana po zrealizowaniu tam kanalizacji deszczowej, ul. Słowackiego po kompleksowej przeróbce kanalizacji wodno-ściekowej, zaś ul. Gdańska będzie modernizowana w przyszłym roku, również po realizacji deszczówki. Mam też dobre wieści dla mieszkańców ul. Pomorskiej. Ustaliliśmy, iż powiat wykona w tym roku dokumentację modernizacji tej ulicy (położenia twardej nawierzchni), zaś w roku przyszłym gmina miejska przejmie od powiatu tę ulicę i dokona zaprojektowanej modernizacji.

           

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w naszym mieście w mijającym tygodniu.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS