strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 1 grudnia 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

WIELKANOC TO NADZIEJA

Drodzy Państwo! Zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej okazji życzę wszystkim mieszkańcom Giżycka zdrowia, szczęścia w życiu osobistym i wielu satysfakcji na niwie zawodowej, a przede wszystkim optymistycznego, wiosennego spojrzenia w przyszłość. Wielka Noc to chrześcijańskie święto, skłaniające nas do refleksji nad trudem i kruchością ziemskiego bytu, ale również niosące nadzieję Zmartwychwstania, której żywym symbolem są zielone pędy, nieśmiało wysnuwające się z ziemi i drzew, po okresie zimowego obumarcia. Niech niosą nam jak najwięcej nadziei, że wszystko będzie dobrze, a nasze starania przyniosą radosny pożytek.

 

Naszych kupców z placu Targowego i klientów targowiska pragnę z przyjemnością poinformować, iż wstrzymany, ze względu na stwierdzoną niezgodność ze szczegółowym planem zagospodarowania przestrzennego, projekt budowy zadaszenia nad targowiskiem, może już być realizowany. Wojewoda uchylił decyzję blokującą budowę i uzyskaliśmy już odpowiednie zezwolenie budowlane. W tej chwili przygotowywany jest projekt obejmujący gruntowną modernizację tego obszaru, wraz z realizacją deptaka do ul. Kościuszki.

 

Po gruntownej analizie zgłosiliśmy do Olsztyna projekt budowy kompleksu boisk przy Gimnazjum Nr 2 (boisko ze sztuczną murawą, wielofunkcyjne boiska i korty, węzeł sanitarny z szatniami). Inwestycja pochłonie około 1 mln zł, z czego dwie trzecie zostanie sfinansowanych ze środków rządowych i wojewódzkich.

 

Zgodnie z ostatnią uchwałą Rady Miejskiej zarejestrowaliśmy spółkę „Wodociągi i Kanalizacja – Aglomeracja Giżycko”, która będzie realizowała wieloletni program gospodarki wodno-kanalizacyjnej w naszym mieście oraz gminach: Giżycko, Miłki i Kruklanki. Przystępujemy do pozyskiwania dotacji na ten cel.

 

W najbliższy czwartek o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się debata publiczna, dotycząca przyszłości Twierdzy Boyen. Pragnę na niej przedstawić trzy potencjalne rozwiązania: powołanie zakładu budżetowego, rozpisanie otwartego konkursu na zarządzanie obiektem lub – również w drodze konkursu – zlecenie opieki nad obiektem organizacji pozarządowej. Mam nadzieję, że przyszłość naszego największego zabytku interesuje Państwa i wesprzecie nasze decyzje swoimi uwagami i wnioskami.

 

Dziękuję za wszystkie zaproszenia na uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w Giżycku w ubiegłym tygodniu.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS