strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 13 lipca 2020   pogoda

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 1 kwietnia 2013

Nurkowy Śmigus-Dyngus i skoki do wody z mostów na Kanale
2013.04.01
Mosty na kanale Łuczańskim
Wielkanocny wyścig z jajem na kanadyjkach
2013.04.01
kanał Łuczański

Wielkanocny wyścig z jajem na kanadyjkach

30 marca 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2013-04-01
Termin do:2013-04-01
Organizator:Natangia Mazurska Szkoła Żeglarstwa, JAJO czyli Jawnie Aktywni Jajcarze Obiektywni
Miejsce:kanał Łuczański
E-mail:natangiabiuro@wp.pl
Www:www.natangia-one.pl

„Wielkanocny wyścig z jajem na kanadyjkach”


1 kwietnia 2013 "lany poniedziałek" godz. 12.00
kanał Łuczański


Start do wyścigu odbędzie się przy restauracji „Siwa Czapla”. Trzeba pokonać dystans do kładki dla pieszych przy ul. 3 Maja i wrócić do „Siwej Czapli”.


W ubiegłym roku „Wyścig z jajem” miał formę regat na omegach. W tym roku jest to niemożliwe ze względu na grubą warstwę lodu na jeziorze Niegocin. Do dyspozycji wodniaków pozostaje niezamarznięty kanał Łuczański. Tutaj można pływać i wykorzystują to organizatorzy „Wyścigu z jajem na kanadyjkach” – Szkoła Żeglarstwa Natangia oraz JAJO czyli Jawnie Aktywni Jajcarze Obiektywni.


Wygra ekipa, która najszybciej pokona trasę z nienaruszonym jajem. Jedna osoba z załogi będzie więc wiosłowała, a druga uklęknie w łódce z pisanką. Załogi mogą wymyślić nazwę teamu i przebrać się  ze "świąteczną fantazją". Jedyny w swoim rodzaju wielkanocny wyścig komentować będzie Ireneusz Nawara, obecnie prezes honorowy Polskiego Związku Gimnastycznego i komentator zawodów gimnastycznych na olimpiadzie.


Do dyspozycji uczestników jest pięć "kanadyjek". Liczba miejsc jest więc ograniczona! Zgłoszenia przyjmowane są w pubie "Kurna Chata" do 29 marca (piątek) do godz. 20.00. Wpisowe - 10 zł od osoby.


"Oprócz wyścigu i konkursów dla giżycczan, zaprezentujemy innowacyjny, podręczny bardzo skuteczny utylizator do odpadów organicznych wraz z instrukcją obsługi, poza tym odczytamy maile, odezwy do turystów odnośnie zanieczyszczania jezior i lasów - wszystko na wesoło" — Artur Tomkiewicz, organizator imprezy.


ZAPRASZAMY DO GIŻYCKA NA WIELKANOCNY WYŚCIG Z JAJEM!
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS