strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 1 maja 2015

Majówka na Strzelnicy
2015.05.01
Strzelnica Myśliwska
WYSTAWA "Niemiecka sztuka współczesna"
2015.05.01
Port Ekomarina Giżycko
Otwarcie sezonu regatowego w Ekomarinie
2015.05.01
jez. Niegocin Port Ekomarina Giżycko
WIELKIE OTWARCIE SEZONU 2015 i Parada Jednostek Pływających
2015.05.01
Most obrotowy na kanale Giżyckim (Łuczańskim)

WIELKIE OTWARCIE SEZONU 2015 i Parada Jednostek Pływających

19 stycznia 2015
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2015-05-01
Termin do:2015-05-01
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury, współpraca Biuro Promocji UM
Miejsce:Most obrotowy na kanale Giżyckim (Łuczańskim)
Telefon:87 428 43 26 GCK
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.gizycko.pl

WIELKIE OTWARCIE SEZONU 2015
Parada Jednostek Pływających i Festiwal Sztuki Ulicznej!


1 maja 2015 (PIĄTEK) kanał Giżycki (Łuczański)
W okolicy zabytkowego mostu obrotowego


Wielki finał ok. 12.00: uroczyste otwarcie mostu obrotowego
PARADA JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH i "Konkurs na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę"


KONKURS DLA WODNIAKÓW - DO WYGRANIA PIENIĄDZE! ŁĄCZNA PULA 2200 zł. Przyjmujemy zgłoszenia!
REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA do pobrania
Wielkie Otwarcie Sezonu 2013 fot. UM Giżycko


PROGRAM Wielkie Otwarcie Sezonu 2015 Parada Jednostek Pływających i Festiwal Sztuki Uliczne 1 maja 2015 Pasaż przy ul. Nadbrzeżnej


Uroczyste otwarcie sezonu to świetna zabawa, występy artystyczne, konkursy, szantowe granie, widowiskowa parada jednostek pływających i po raz pierwszy Festiwal Sztuki Ulicznej!
10.00 – przywitanie publiczności i przedstawienie programu
10.15-11.00 – sztuka uliczna „Motyle na szczudłach” happening Teatru AKT
11.00-12.00 – sztuka uliczna Parada Mażoretek, formacje taneczne HIP - HOP
12.00 - oficjalne otwarcie sezonu - powitanie gości przez Burmistrza Giżycka, otwarcie mostu obrotowego przez władze samorządowe i zaproszonych gości
· uroczyste zaprzysiężenie ratowników MOPR
· Zielone Światło dla wodniaków i symboliczne uruchomienie sygnalizacji świetlnej
12.30-14.00 - Parada Jednostek Pływających
14.10 - rozstrzygnięcie konkursu na najatrakcyjniejszą jednostkę pływającą
14.10 - koncert zespołu szantowego OKAW SZTORM
14.50-15.30 – animacje teatralne wśród publiczności pt. ”Retro plaża” Teatr Akt  (m. in. żonglowanie, poruszanie się na szczudłach)
15.30-16.00 - koncert zespołu szantowego Załoga Dr.Bryga - premiera czwartego albumu ZDB "Miejsce".
W ramach imprezy atrakcje dla dzieci: quiz tematyczny o Giżycku, malowanie buziek, rozdawanie balonów, chorągiewek z herbem Giżycka, basen z piłeczkami, dmuchana zjeżdżalnia i zamek, czyli plac zabaw dla dzieci – Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek oraz Plenerowy Wypał Ceramiki - Pracownia Ma-Szkarada!


W programie Mazurskiej Majówki również:
· 1 maja Otwarcie sezonu regatowego godz. 10.00 Port Ekomarina. Rozegranie Regat na jez. Niegocin przez młodych giżyckich sportowców.
· 1 maja Wernisaż wystawy „Niemiecka Sztuka Współczesna” godz. 17.00 Port Ekomarina. Będzie można zobaczyć prace znaczących artystów, tworzących współczesną, niemiecką scenę artystyczną.
· 2 maja Uroczyste obchody w Giżycku z okazji Święta Flagi  i 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Św. Brunona i uroczystości patriotyczne na placu M.J.Piłsudskiego
· 2 maja Ogólnopolskie Biegi Rodzinne i Garnizonowy Festyn Rodzinny „Dni rodziny–rodzina zastępcza. Postaw na rodzinę!” godz. 11.00 las miejski. Atrakcje, konkursy, prelekcja z okazji Święta Flagi.
·  2 maja Rydzewska Majowka i Przegląd Twórczości Swojskiej IX Mistrzostwa Świata w Rżeniu Mazurskiego Konia oraz Jarmark Staroci i Rękodzieła Rydzewo k. Giżycka - wystąpi The Ukrainian Folk!


W Giżycku co roku w pierwszy weekend maja odbywa się Wielkie Otwarcie Sezonu i widowiskowa parada jednostek pływających. Mieszkańcy i turyści co roku oblegają kanał Giżycki (Łuczański), by podziwiać wodniaków rozpoczynających żeglarski sezon. Symbolicznie uruchamiana jest sygnalizacja świetlna zabytkowego mostu obrotowego na Kanale Łuczańskim i zielone światło dla wodniaków, po czym rozpoczyna się parada jednostek pływających. W jedynej takiej paradzie na Mazurach udział bierze wiele jednostek pasażerskich, ratowniczych i prywatnych. Wśród nich są fantazyjnie przebrane jednostki pływające i załogi, startujące w Konkursie na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę. Uroczyste otwarcie sezonu w Giżycku to świetna zabawa, występy artystyczne, pokazy, konkursy i zabawy z nagrodami, szantowe granie. Nie brakuje również mazurskich i kresowych specjałów, które można zakupić. W tym roku zaplanowany jest również Festiwal Sztuki Ulicznej! Zabawie towarzyszą chodzące maskotki dużych leszczy, z którymi można zrobić sobie śmieszne zdjęcie:) Zapraszamy na jedyną taką imprezę i paradę w Polsce! Organizowanemu już po raz 10. wodniackiemu świętu.


Tego samego dnia w Porcie Ekomarina młodzi giżyccy żeglarze otworzą tradycyjnie sezon regatowy. Na jez. Niegocin rozegrane zostaną regaty. Giżycka Ekomarina, to nowoczesny, największy na Mazurach port pasażerski i jachtowy nad jez. Niegocin (mogący pomieścić 138 dużych lub aż ponad 240 mniejszych jednostek). Serdecznie zapraszamy.


UWAGA!

Giżyckie Centrum Kultury informuje, że ze względu na organizację wydarzenia pn. „WIELKIE OTWARCIE SEZONU – 2015” dnia 1 maja 2015 r. od godz. 6.00 do 18.00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego ulice: Olsztyńska (od skrzyżowania z ul. Owsianą do mostu obrotowego), Moniuszki (od mostu obrotowego do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego) oraz ul. Nadbrzeżna (od skrzyżowania z ul. 3 maja do skrzyżowania z ul. Kolejową) w Giżycku, a także wprowadzony zostanie zakaz postoju na ul. Nadbrzeżnej, który obowiązywał będzie od godz. 16.00 dnia 30 kwietnia 2015 r. do godz. 18.00 dnia 1 maja 2015 r. Jednocześnie informujemy, że na czas Parady Jednostek Pływających ulega zmianie praca mostu obrotowego na kanale Giżyckim (Łuczańskim): od godz. 12.00 do godz. 14.00 most pozostanie otwarty dla ruchu wodnego.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS