strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 1 czerwca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 7 marca 2010

WILEŃSKIE KAZIUKI 2010
2010.03.07
Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa
Latino Solo - warsztaty taneczne dla kobiet
2010.03.06
ul. Mazurska 4 (Klub Garnizonowy)

WILEŃSKIE KAZIUKI 2010

03 lutego 2010
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2010-03-07
Termin do:2010-03-07
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa
Telefon:087 428 43 26
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.gizyckiecentrumkultury.pl

WILEŃSKIE KAZIUKI


7 marca 2010 (niedziela) godz. 16.00
Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa


wstęp 10 zł


w programie :
- koncert Reginy Bendinskyte (sopran) w repertuarze pieśni Stanisława Moniuszki przy akompaniamęcie Andriusa Vasiliauskasa
- prezentacja nowego tomiku wierszy Pani Apolonii Skakowskiej
-
występ Kapeli 'Świętojańskiej' z Śużań  - Litwa
-  
występ zespołu młodzieżowego MELODIA z Wilna
- kiermasz kaziukowy


Regina Bendinskyte (sopran) urodzila sie w Trokach w 1988r. Tam tez ukonczyla szkole muzyczna w kalsie gry na akordeonie. Brala tez w tym czasie lekcje spiewu. Pozniej przedluzala nauke spiewu i gry na akordeonie w Wilenskim konserwatorium muzycznym im J. Tallat - Kelpszy. W 2007 roku wstapila do Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru do kalsy spiewu klasycznego. Obecnie studiuje na III roku u pana profesora Vladimiras Prudnikovas. Bierze aktywny udzial w zyciu koncertowym. Szczegolnie propaguje muzyke sakralna, w tym tez polskich kompozytorow. Jesienia tego roku wykonala partie soprana w "Stabat Mater" G. B. Pergolezi w Ostrej Bramie.


Kapela 'Świętojańska' z Śużań  - Litwa (kiermasz kaziukowy)
Kapela 'Świętojańska' została założona w roku 1991. W ciągu 19 lat istnienia przez kapelę przewinęło się wiele osób. Pełne entuzjazmu młode pokolenie Polaków, działające w kapeli, uczęszcza do szkół muzycznych, więc granie na różnych instrumentach nie stanowi problemu. Kapela ma w swoim dorobku wiele udanych koncertów nie tylko na Wilenszczyźnie, ale i za granicą.
W 2006 roku kapela była uczestnikiem 'Kaziuków' w Kętrzynie, Stawigudzie, Ostródzie, Węgorzewie i Stargardzie Szczecińskim. Wzięła udział w XII Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie.
Kierownik: Jan Szpakow, Kierownik: artystyczny Margaryta Krzyżewska.


Zespół młodzieżowy MELODIA z Wilna
Zespół młodzieżowy  MELODIA  z Wilna istnieje 13 lat. W skład zespołu wchodzi 14 spiewajacych i tańczących dziewcząt. MELODIA brała udział w festiwalach kresowych w Mrągowie, Głogowie.  przedstawieniami jasełkowymi i zapustowymi zespół wystepował w Konstancin-Jeziornej,Ostrodzie. MELODIA była uczestnikiem ŚWIATOWYCH SPOTKAŃ CHÓRÓW POLONIJNYCH w Koszalinie. Zespół bierze udział w festiwalach oraz innych projektach, organizowanych przez Centrum Kultury  im. S. Monuszki w Wilnie oraz ZWIĄZKU POLAKÓW NA LITWIE. MELODIA  uczestniczyła w projekcie Dziedzictwa Kulturowego Polaków na Litwie w Tarnowskich Górach, bawiła publiczność na I Zjezdzie Wilniuków. W repertuarze mają piosenki i tańce  wileńskie, polskie i inne.
Kierownik zespołu Janina Stupienko, Choreograf Zdzisław Stankiewicz

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS