strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 19 stycznia 2021   pogoda
media

Turystyka

WIRTUALNY SPACER PO GIŻYCKU

ZAPRASZAMY DO WIRTUALNEGO SPACERU PO GIŻYCKU

 

 

www.spacer.gizycko.pl  

 

Wirtualny spacer po Giżycku umożliwia wycieczkę po naszym mieście z dowolnego miejsca na świecie bez wychodzenia z domu. Spacer składa się z 316 panoram, obejmujących między innymi najważniejsze zabytki i atrakcje Giżycka, takie jak Twierdza Boyen, most obrotowy, ulica i wzgórze Św. Brunona, Port Ekomarina, Pasaż Portowy czy kryte lodowisko w giżyckim Centrum Sportów Lodowych. Wśród panoram znalazły się też plaża i las miejski, zrewitalizowany park przy ulicy Warszawskiej, i wiele giżyckich ulic. W ramach wirtualnego spaceru można także zobaczyć od środka Urząd Miejski i gabinet burmistrza. Warto zajrzeć do „dymków” znajdujących się przy każdej panoramie, zawierających ciekawe informacje o poszczególnych miejscach.
 

Wirtualny spacer został wzbogacony o ciekawe dodatki: panoramy z niektórych giżyckich imprez, takich jak Wielkie Otwarcie Sezonu, Święto Twierdzy Boyen, obchody 400-lecia naszego miasta, o teledysk do piosenki „Chwytaj w żagle wiatr”, o galerię zdjęć z różnych giżyckich imprez i wydarzeń, a także o możliwość podzielenia się z bliskimi na serwisach społecznościowych, na przykład na Facebooku lub Twitterze. Udostępniać możemy cały spacer lub poszczególne panoramy. Aplikacja posiada także opcję automatycznego zwiedzania, oprowadzającą użytkownika po mieście bez konieczności przechodzenia przez poszczególne panoramy.

 

Multimedialna publikacja opracowana została przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku w ramach unijnego projektu "Marka Giżycko". W spacerze wykorzystano teksty Wojciecha Marka Darskiego. Za pomoc szczególnie dziękujemy również Marcinowi Kędzierskiemu z Centrum Promocji i Informacji Turystycznej. Publikację  na zlecenie Urzędu Miejskiego w Giżycku  wykonała giżycka firma awt.pl design studio Tomasz Karolski (fotografia panoramiczna, projekt i realizacja).

 

Obsługa wirtualnego spaceru i zwiedzanie miasta jest bardzo intuicyjne i nie powinno sprawić trudności. Po Giżycku można przespacerować się wirtualnie wchodząc na stronę internetową www.spacer.gizycko.pl.

 

Po spacerze można przemieszczać się na 3 sposoby:

- za pomocą mapy dostępnej pod ikonką róży wiatrów, gdzie kolorami rozróżnione są  3 rodzaje panoram: panoramy z imprez, panoramy HD o wysokiej rozdzielczości i pozostałe panoramy Giżycka.

- za pomocą strzałek nawigacyjnych

- lub za pomocą listy panoram widocznej po prawej stronie okna głównego spaceru.
W „dymkach” (po prawej stronie okna głównego) zawarte są ciekawe informacje o poszczególnych miejscach w mieście.

 

Poniżej pełna lista grup panoram, dających w sumie 316 panoram, w tym panoramy HD wysokiej rozdzielczości:

Wieża Ciśnień

Dąbrowskiego

Dworzec PKP

Ekomarina

Kolejowa

Las Miejski

Lodowisko

Moniuszki

Nadbrzeżna, Kanał Łuczański

Olsztyńska

Zrewitalizowany Park

Pasaż

Pionierska

Plac Grunwaldzki

Plac Piłsudskiego

Plaża Miejska

Plaża Miejska - giżyckie molo

ul. Św. Brunona

Targowisko

Twierdza Boyen

Unii Europejskiej

Urząd Miejski

Warszawska

Imprezy:

Obchody 400-lecia Giżycka

Święto Twierdzy Boyen

Wielkie otwarcie sezonu 2013

Cyfrowy Port

Dni Kultury Ukraińskiej

Festiwal Szanty w Giżycku

Otwarcie "kładki"

Happy Jazz nad Niegocinem

Jarmark Św. Brunona

Koncert Dżem

 

 Spacer zrealizowano w ramach projektu „Marka Giżycko” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS