strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 1 grudnia 2020   pogoda

Aktualności

WŁĄCZMY SIĘ W GIŻYCKĄ AKCJĘ "ŚWIĄTECZNE ANIOŁY"

02 grudnia 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 

ZOSTAŃ „ŚWIĄTECZNYM ANIOŁEM”

 

Rusza druga edycja giżyckiej akcji "Świąteczne Anioły", polegającej na zbiórce prezentów oraz funduszy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin z Giżycka i okolic.


 

Finał akcji odbędzie się podczas II Bożonarodzeniowego Jarmarku
w niedzielę 18 grudnia 2011 na targowisku miejskim godz. 12.00-15.00.

 

W ramach Jarmarku organizowanego przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku we współpracy z Giżyckim Centrum Kultury,

przeprowadzona zostanie kwesta "Świąteczne Anioły"!

 

FOTOGALERIA I Bożonarodzeniowy Jarmark i akcja "Świąteczne Anioły"

 

I Bożonarodzeniowy Jarmark 2010 fot. UM Giżycko

 

Akcja towarzyszyła  również w ubiegłym roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ludzi dobrej woli. Zebrano 4400 zł, które przeznaczono na paczki świąteczne dla 85 dzieci oraz pomoc dla Rodzinnego Domu Dziecka w Zelkach.

 

Już teraz w sklepach z zabawkami i sprzętem sportowym znajdują się specjalnie oznakowane pojemniki, do których można wrzucać świąteczne prezenty dla dzieci z biednych rodzin.

 

Można również wpłacać pieniądze na numer specjalnego konta do 20 grudnia 2011.

 

Konto: Komitet organizacyjny "Świąteczne Anioły"
numer rachunku: 90 9343 0005 0016 2317 3000 0010

 

Dzięki zebranym funduszom do dzieci dotrze na Święta Mikołaj z prezentami, o których najmłodsi mogliby tylko marzyć.. Spełnijmy więc te marzenia. Każdy z nas może zostać "Świątecznym Aniołem"!

 

Działania koordynuje inicjatorka charytatywnego przedsięwzięcia giżycka restauratorka  Katarzyna Niewiadomska. W komitecie organizacyjnym jest również wiceburmistrz Paweł Czacharowski, a także Ewa Unrug-Wiszowaty, Mariola Tafil i Liliana Florkiewicz z Urzędu Miejskiego w Giżycku. Zbiórka prowadzona jest we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Giżycku oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Do włączenia się w akcję zachęcamy innych lokalnych przedsiębiorców i samych mieszkańców. Wszyscy, którzy dołożą swoją "cegiełkę" otrzymają "Świątecznego Anioła".

 

Akcję "Świąteczne Anioły" patronatem objęła Burmistrz Giżycka

Jolanta Piotrowska

 

warto zobaczyć:

PROGRAM BOŻONARODZENIOWEGO JARMARKU

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS