Wojtuś Kozioł podczas Majówki!

Już 1 Maja w Giżycku tradycyjnie Wielkie Otwarcie Sezonu! A podczas wydarzenia wielka akcja charytatywna na rzecz małego Wojtusia!

Wielkie Otwarcie Sezonu, impreza, która co roku gromadziła tysiące widzów nad Kanałem Łuczańskim, tym razem odbędzie się w Porcie Ekomarina i będzie połączona z piknikiem na Pasażu Portowym. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz Wojtusia Kozioła, którego Miasto Giżycko wspiera w tym roku w pozyskiwaniu środków na konieczną rehabilitację.


Wolontariusze, ze specjalnie oznakowanymi puszkami,

będą spacerować wśród tłumu i kwestować na rzecz Wojtka. 

Gorąco zachęcamy do wsparcia choćby symboliczną kwotą.

 

Puszki

 

Na początku kwietnia Wojtuś uczestniczył w turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Marzenia w Niedrzwicy. Chłopiec mógł tam pojechać dzięki pieniądzom zebranym w trakcie dotychczasowych zbiórek.

Turnus był bardzo intensywny i obejmował następujące zajęcia: trening chodu z użyciem zautomatyzowanej ortezy LOKOMAT, ćwiczenia indywidualne z elementami NDT-Bobath, ćwiczenia w basenie, hipoterapia oraz neurologopeda. Terapia została uzupełniona zajęciami grupowymy tj. choreoterapia, muzykoterapia, dogoterapia i art terapia. Wojtuś dzielnie uczestniczył w każdych zajęcia i przełamał strach przed basenem (opanował już nawet nurkowanie). Wrócił zmęczony, ale bardzo zadowolony - podsumowali i podziękowali za wsparcie rodzice chłopca. 

 

Wojtuś Kozioł podczas turnusu rehabilitacyjnegoWojtuś Kozioł podczas turnusu rehabilitacyjnegoWojtuś Kozioł podczas turnusu rehabilitacyjnegoWojtuś Kozioł podczas turnusu rehabilitacyjnego

 

Plan giżyckiej majówki na https://gizycko.pl/dni-gizycka-plan-na-majowke-w-gizycku/

Fot. Archiwum rodzinne p. Kozioł