strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 28 lutego 2021   pogoda

Aktualności

Wręczamy mieszkańcom darmowe komputery z e-Inclusion

21 października 2015
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 

W czwartek 22 października kolejnym mieszkańcom Giżycka przekażemy bezpłatnie komputery w ramach „e-Inclusion”. W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 10.00 odbędzie się specjalne spotkanie z udziałem burmistrza miasta i zespołu projektowego. 40 osób tego dnia wróci do domów z nowoczesnym sprzętem komputerowym.

 

Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion na terenie Gminy Miejskiej Giżycko”, na który miasto pozyskało 100% dofinansowania z Unii Europejskiej, dotyczy zapewnienia dostępu do Internetu osobom zagrożonym tzw. „wykluczeniem cyfrowym” z powodu trudnej sytuacji materialnej oraz niepełnosprawności.

 

W drugim postępowaniu przetargowym, które miasto ogłosiło, udało się wyłonić wykonawcę zamówienia i wkrótce w domach wszystkich giżycczan, zakwalifikowanych do projektu pojawią się nowe komputery z dostępem do Internetu. W lipcu został rozstrzygnięty przetarg na dostawę m.in. 400 komputerów, w sierpniu podpisana umowa z dostawcą sprzętu. Z początkiem października rozpoczęły się szkolenia z obsługi komputera i korzystania z Internetu, a teraz przekazujemy nowoczesny sprzęt komputerowy.

 

Projekt przewidywał zakup 500 komputerów, ale udało się uzyskać zgodę na zakup dodatkowych 75 zestawów, w sumie zakupiono więc ze wsparciem środków unijnych 575 komputerów, 375 z nich  będzie u osób indywidualnych. Teraz te osoby biorą udział w szkoleniach, które potrwają do połowy grudnia. Pozostałe 200 komputerów z bezpłatnym dostępem do sieci wraz z urządzeniami wielofunkcyjnymi trafiło już do 12 jednostek miejskich i szkół na terenie Giżycka. Ze sprzętu będzie można więc nieodpłatnie korzystać w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Ekomarinie, Giżyckim Centrum Kultury, Świetlicy Socjoterapeutycznej, miejskich szkołach i przedszkolach.

 

Wszystkim beneficjentom projektu, przez 5 najbliższych lat, czyli do końca 2020 roku miasto zapewni również bezpłatny Internet.

 

175 osób użytkuje już komputery w ramach projektu od końca 2012 roku, do końca roku 2015 sprzęt komputerowy otrzyma kolejnych 200 osób, dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, osoby 50+, niepełnosprawni, rodziny zastępcze, samotni rodzice, uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce.

 

Szczegółowych informacji udziela kierownik projektu Magdalena Fuk
tel. 87 7324 120 magdalena.fuk@gizycko.pl.

 

 

www.einclusion.gizycko.pl

 

 

 

Dotacje na innowacje – inwestujemy w waszą przyszłość”

Projekt pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion na terenie

gminy miejskiej Giżycko” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu

Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS