Wręczenie Nagród Burmistrza | kluby pływackie

Prezentujemy laureatów dorocznych nagród burmistrza w dziedzinie SPORTU za rok 2020. Burmistrz Giżycka, na podstawie złożonych wniosków oraz własnej inicjatywy, przyznał laureatom nagrody pieniężne w dziedzinie sportu, na łączną kwotę 60 000 zł oraz wyróżnienia. Nagrody są wyrazem uznania dla wysokich wyników zawodników, trenerów i działaczy sportowych oraz wkładu pracy na rzecz rozwoju sportu.

 

Z powodu epidemii nie odbędzie się organizowana co roku uroczysta gala. Nagrody wręczono laureatom indywidualnie, podczas spotkania z burmistrzem. Sylwetki nagrodzonych, wybitnych mieszkańców Giżycka, z których sukcesów jesteśmy niezmiernie dumni, prezentujemy poniżej.

 

Mirosław Sroka | 1000 zł     

 

Trener z wieloletnim doświadczeniem. Zawsze jest zaangażowany w wykonywaną pracę. Trener  posiada  indywidualne podejście do każdego pływaka. Uczestniczy w wyjazdach na zawody pływackie do innych miast – młodzi pływacy osiągają sukcesy w postaci medali. Pomimo pandemii związanej z COVID-19 w 2020 r. podopiecznym trenera Mirosława Sroki udało się dwukrotnie uczestniczyć z wielkimi sukcesami w zawodach pływackich, tj. Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, V Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu w Olsztynie. Trener zawsze jest  do dyspozycji dzieci, służy wiedzą, pomocą i czasem.

 

Jarosław Sroka | 1000 zł

 

Trener z wieloletnim doświadczeniem, trenuje utworzoną od września 2019 r. najmłodszą grupę w klubie. Potrafi skutecznie mobilizować młodych pływaków do ciężkiej pracy. Pływacy z najmłodszej grupy pływackiej mają na swoim koncie pierwsze sukcesy w postaci medali. Pomimo pandemii związanej z COVID-19 w 2020 r. podopiecznym trenera Jarosława Sroki udało się dwukrotnie uczestniczyć z  sukcesami w postaci medali w zawodach pływackich, tj. Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz V Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu  w Olsztynie. Trener zawsze służy radą i pomocą swoim podopiecznym.

 

Piotr Gieczewski | 1 000 zł     

 

Posiada długoletnie doświadczenie, trener z ogromnym zaangażowaniem pracuje z najstarszą grupą pływacką. Poświęca swój czas również na poranne treningi. Trener  wykazuje niezwykle profesjonalne podejście  do każdego zawodnika. Zawsze uczestniczy w wyjazdach na zawody pływackie do innych miast. Pomimo pandemii związanej z COVID-19 w 2020 r. podopiecznym trenera Piotra Gieczewskiego udało się trzykrotnie uczestniczyć z wielkimi sukcesami (w postaci medali) w zawodach pływackich, tj. Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, V Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu w Olsztynie oraz Międzywojewódzkich – Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Suwałkach kat. lat 12. W sierpniu 2020 r. trener z podopiecznymi wyjechał na tygodniowy obóz sportowo-rekreacyjny w Ciechanowie. Trener zawsze jest do dyspozycji dzieci, służy radą, pomocą i czasem.

 

 

Piotr Gritzner | 1 000 zł     

 

Trener UKS MKS MEDYK Giżycko, 5-krotny Mistrz Polski w triathlonie. Przygotowywał zawodników do MP w triathlonie oraz MW. Trener pełen pasji i zaangażowania. Wprowadza innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu zawodnicy mają możliwość trenowania  na profesjonalnym sprzęcie.

 

 

NAGRODY W DZIEDZINIE SPORTU

 

 

fot. gizycko.pl K. Zadroga | UKS Frog Giżycko | MKS Medyk Giżycko