strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 17 listopada 2019   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2015

WSPARCIE GIŻYCKICH WIELODZIETNYCH RODZIN

"BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIEJSKIEGO"
treść biuletynu informacyjnego .pdf

17.09.2015

 

W czerwcu minął rok od wprowadzenia w Polsce Karty Dużej Rodziny. Przez ten czas karty odebrało ponad milion osób, a do programu zgłosiło się ponad 700 firm i instytucji udzielając zniżek oraz wszelkiego rodzaju ulg. Dzięki temu rodziny wielodzietne, czyli takie w których jest co najmniej troje dzieci, mogą skorzystać na terenie całego kraju ze zniżek przy zakupie jedzenia, odzieży, obuwia, książek, zabawek czy kosmetyków. Taniej można też spędzić rodzinny urlop, wybierając spośród 200 zniżkowych ofert np. ośrodków wypoczynkowych, campingów i gospodarstw agroturystycznych. Czas  z najbliższymi można spędzić aktywnie, wybierając również z blisko 400 ofert kulturalnych i sportowych.

 

Na początku roku weszła w życie ustawa, która rozszerzyła zniżki na przejazdy kolejowe dorosłych członków rodzin. Zapewnione zostały darmowe wejścia do parków narodowych, wprowadzono zniżki w opłacie paszportowej, zniesione zostały opłaty za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, potrzebnych do wydania Kart Dużej Rodziny. W naszym mieście Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny posiada 157 rodzin, co uprawnia ponad 800 osób do korzystania z oferowanych ulg.

 

Nasza lokalna Giżycka Karta Dużej Rodziny, wdrożona nieco później od rządowej, również cieszy się dużym powodzeniem. Do Urzędu Miejskiego zgłosiło się do tej pory 135 rodzin wielodzietnych, co uprawnia ponad 600 giżycczan, do korzystania z ulg przewidzianych samorządowym Programem Wspierania Rodzin, a także ze zniżek oferowanych przez prywatne firmy z terenu miasta i okolic, które zgłosiły się do programu.

 

Dziękujemy wszystkim giżyckim przedsiębiorcom za współpracę i pomoc w realizowaniu programu wspierającego nasze wielodzietne rodziny. Zachęcamy jednocześnie kolejne chętne firmy do wzięcia udziału w programie i zaoferowaniu atrakcyjnych zniżek na swoje usługi oraz produkty. Rodziny posiadające troje i więcej dzieci zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Giżycku po wnioski o wydanie giżyckiej i ogólnopolskiej karty (Punkt Obsługi Klienta, pokój nr 7, na parterze budynku). Więcej informacji znajdziecie Państwo również na www.gizycko.pl.

 

Szanowni mieszkańcy, serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji 76. rocznicy napaści Rosji sowieckiej na Polskę i Dnia Sybiraka, które odbędą się w Giżycku  w piątek 18 września w Kościele Ducha Św. Pocieszyciela oraz przy pomniku żołnierzy AK i Sybiraków w parku Rogera Goemaere’a przy ul. Moniuszki. Pamiętajmy i oddajmy hołd tym wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę, ponosząc największą ofiarę, tracąc życie, rodzinę, najbliższych.

 

18 września szczególny jubileusz 70-lecia istnienia obchodzi I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Serdeczne gratulacje z okazji tak ważnego wydarzenia w życiu giżyckiej szkoły, składamy dyrekcji, gronu pedagogicznemu, całej szkolnej społeczności oraz wszystkim absolwentom.

 

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Burmistrz Giżycka 

i pracownicy Urzędu Miejskiego

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS