strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 23 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

WSPÓLNA AKCJA - "POLSKA W KWIATACH"

01 czerwca 2016
dodał(a): Katarzyna Karolska UM Giżycko

GIŻYCKO W KWIATACH

5 czerwca (niedziela)

godzina 11:00-13:00

miejsce: Pasaż Portowy

 

 

Tegoroczna, już trzecia edycja zabawy "Polska w kwiatach" obchodzona będzie w 10 miastach w Polsce, w tym w GIŻYCKU. Razem stworzymy kompozycję kwiatową w formie GIŻYCKIEGO HERBU.

 

Celem akcji jest promowanie ekologicznych postaw i zainteresowanie tematem ukwiecania balkonów, tarasów i przydomowych ogrodów.

 

UCZESTNIKAMI mogą być wszyscy zainteresowani, którzy:

1. Zjawią się w wyznaczonym terminie i godzinie, aby czynnie włączyć się do wspólnego sadzenia kwiatów odbierając paszport uczestnika.

2. Wykażą się minimalną wiedzą ogrodniczą, która zostanie potwierdzona podpisem w paszporcie przez organizatora.

3. Za okazaniem wypełnionego paszportu, uczestnicy akcji odbiorą sadzonki kwiatów ufundowanych przez organizatorów i stworzą z nich kompozycję w doniczce, którą mogą zabrać na pamiątkę.

4. Dodatkowo w trakcie trwania imprezy (2.0-2.5 godz.), można wziąć udział w ogrodniczych konkursach z nagrodami.

5. Na zakończenie uczestnicy akcji wraz ze swoimi kompozycjami robią pamiątkowe zdjęcie.

6. Informacje na temat dokładnych godzin oraz miejsc trwania akcji w Polsce znajdują się na stronie www.czuksanow.pl, gizycko.pl, mojegizycko.pl.

7. Kontakt organizatorów akcji: WITOLD CZUKSANOW wczuksanow@wp.pl, JACEK STANKIEWICZ, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska jacek.stankiewicz@gizycko.pl.

 

Ogólne zasady zabawy:

Uczestnicy, którzy dobrowolnie zdecydują się wziąć udział w akcji powinni posadzić przynajmniej kilka roślin w miejscu wyznaczonym przez organizatora.

Organizator przygotowuje teren, sadzonki, jednorazowe rękawiczki lateksowe oraz łopatki i nadzoruje przebieg sadzenia. Po wykonanej pracy każdy uczestnik otrzymuje drukowany paszport, z którym powinien odwiedzić przynajmniej 4 stoiska organizatorów oraz odpowiedzieć na proste zagadki lub wykonać wydane polecenie.

Z potwierdzonym paszportem osoby zainteresowane, mogą zgłosić się do punktu odbioru sadzonek kwiatów gdzie otrzymają również doniczkę, w której własnoręcznie posadzą swoją kompozycję.

TO PREZENT OD SPONSORÓW :)

 

Do akcji włączają się Radni Rady Miejskiej, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz firma utrzymująca zieleń w naszym mieście.

 

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEGOROCZNEJ AKCJI

 

"POLSKA W KWIATACH"

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS