strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

Współpraca z Fundacją Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki"

13 lipca 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Zachęcamy mieszkańców naszego regionu, w szczególności bliskich krewnych, potomków poległych w walkach z NKWD, MO, UB partyzantów,  żołnierzy, cywili do współpracy z Fundacją Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

 

W dniach 10 i 11 lipca 2014 we wsi Gajrowskie, gmina Wydminy (powiat giżycki) prowadzone były badania szczątków żołnierzy 3 Wileńskiej Brygady Narodowego Zjednoczenia Wojskowego poległych w bitwie z NKWD-MO-UB, która miała miejsce 16 lutego 1946r. Badania prowadzili pracownicy Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

 

 

Mimo upływu dziesiątków lat, jeszcze tysiące naszych bohaterów leży w nieznanych mogiłach na terenach dawnej i obecnej Polski.  Fundacja poszukuje również potomków ofiar w celu identyfikacji odnalezionych szczątków. Prosimy, mieszkańców powiatu giżyckiego i całego regionu o wszelkie informacje o poległych członkach rodziny jak i o nieodkrytych mogiłach. Szczegóły na stronie www.fundacjaniezlomni.pl. Szczegółowych informacji udziela: Prezes Fundacji Pan Wojciech Łuczak tel. 509 966 666.

 

W Giżycku 1 i 2 marca 2014 r. Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego  Koło w Giżycku przeprowadził kwestę na rzecz ekshumacji i identyfikacji Żołnierzy Wyklętych oraz Akcję informacyjną "Niezłomny jest w Tobie" organizowaną przez Fundację Niezłomni.

 


Barbara Kondzielewska
Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Koło w Giżyck
tel. 668 317 635

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS