strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 21 października 2019   pogoda

Aktualności

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

02 grudnia 2010
dodał(a): Basia

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

19 stycznia 2011 roku (środa) 

szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne w Giżycku

godz. 8.00 - 14.00

 

Wykaz kandydatów na radnych

do Młodzieżowej Rady Miasta Giżycka

z poszczególnych okregów wyborczych

na podstawie Obwieszczenia Miejskiej Komisji Wyborczej

z dnia 29.12.2010 roku

    

OKRĘG NR 1 - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II

/ 2 MANDATY

1. Rafał Chojnowski - klasa II D
2. Julia Chalecka - klasa II D

OKRĘG NR 2 - Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego

/ 2 MANDATY

1. Katarzyna Kurowicka - klasa II a
2. Jakub Andruszkiewicz - klasa Ic
3.Kamil Jankowski - klasa Ic
4. Patrycja Daszkiewicz - klasa II e
5.Magdalena Więcek  – klasa II e
6. Kamil Kotas - klasa II c
7. Jakub Zielonka - klasa I c
8. Justyna Pietkiewicz - klasa II e
9.Jakub Szkarnulis - klasa II d

OKRĘG NR 3 - Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika

/ 1 MANDAT

1. Mateusz Opar - klasa II A
2. Katarzyna Lichacz - klasa II B
3. Klaudia Zalewska - klasa II B

OKRĘG NR 4 - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  im. Jana Brzechwy

/ 1 MANDAT

1. Monika Gorlo - klasa I z
2. Karolina Kaźmierczak - klasa II g

OKRĘG NR 5 - I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego

/ 2 MANDATY

1. Mariusz Ośka - klasa II A
2. Wiktoria Szmit - klasa II C
3. Tymoteusz Lachowicz – klasa I B
4. Anna Jabłońska - klasa II E
5.Katarzyna Boć - klasa I A
6. Oliwia Anna Jarocka – klasa I F
7. Tomasz Opar - klasa II C

OKRĘG NR 6 - II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza

/ 2 MANDATY

1. Wiktoria Dudziak – klasa I A
2. Natalia Ławrynowicz - klasa II A
3. Aleksandra Chrapowicka - klasa II A
4. Mateusz Pestka - klasa II B

OKRĘG NR 7 - Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu

/2 MANDATY

1. Angelika Biega - klasa II technikum Arch. Krajobrazu
2. Kamila Januszczyk - klasa II technikum Arch. Krajobrazu

OKRĘG NR 8 - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN

/2 MANDATY

1. Patrycja Sugier - klasa II E
2. Paweł Ratkiewicz - klasa II i
3.Patryk Krawczyk - klasa II C

OKRĘG NR 9 - Centrum Edukacyjne „Edukacja”

/ 1 MANDAT

1. Karolina Głowacka - klasa II

OKRĘG NR 10 - Zespół Szkół Zawodowych

/ 3 MANDATY

1. Robert Biercewicz - klasa II a technikum
2. Patrycja Szczepańska - klasa I c
3. Katarzyna Pieniak - klasa IIA

 

KAMPANIA WYBORCZA W SZKOŁACH POTRWA DO 18 STYCZNIA 2011 ROKU!!!

Zapraszamy

szkoły i młodzież do organizacji wyborów w szkołach oraz aktywnego udziału wybranych kandydatów w radzie !!!

Bycie radnym to nauka demokracji i samorządności a także możliwość wpływania na kształt życia kulturalnego młodych ludzi w Giżycku. Dla młodych jest to wyzwanie, ale i szansa na realizację pomysłów. Partycypacja uczniów w MRMG to zadanie odpowiedzialne i zaszczytne, reprezentuje się przecież na tle rady młodzież ze swojej szkoły.    

 

ZARZĄDZENIE WYBORÓW

W dniu 1 grudnia 2010 roku, na podstawie § 2 pkt. 1 Ordynacji Wyborczej do Młodzieżowej Rady Miasta Giżycka, będącej załącznikiem do statutu MRM z dnia 29.04.2010 r., Młodzieżowa Rada Miasta Giżycka powołała Miejską Komisję Wyborczą. W jej skład weszli: Klaudia Ostrowska jako Przewodnicząca Komisji, Marek Abłasewicz jako Sekretarz oraz Pan  Mirosław Plaugo - nauczyciel koordynujący prace w komisji.

Tego samego dnia, na podstawie § 3 pkt. 1 Ordynacji Wyborczej do Młodzieżowej Rady Miasta Giżycka, Miejska Komisja Wyborcza zarządziła wybory do III kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Giżycka na dzień 19.01.2011 roku (środa) w godzinach 8.00 – 14.00.

 

OKRĘGI I MANDATY

Na podstawie uchwał rad samorządów uczniowskich, które wpłynęły do Miejskiej Komisji Wyborczej 8 grudnia, zarejestrowano 10 Okręgowych Komisji Wyborczych, a tym samym 19 mandatów do Młodzieżowej Rady Miasta Liczba mandatów przysługująca danej szkole zależy od ogólnej ilości uczniów. Według § 6 pkt. 1 Ordynacji Wyborczej, jeśli:

  • szkoła liczy mniej niż 200 uczniów - szkole przysługuje  1 mandat
  • szkoła liczy więcej niż 200 uczniów a mniej niż 500 - szkole przysługuje  2 mandaty
  • szkoła liczy więcej niż 500 uczniów - szkole przysługuje  2 mandaty

Łącznie giżyckim szkołom przysluguje zatem 19 mandatów:

  • po jednym mandacie: Zespół Szkół Nr 1, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Centrum Edukacyjne „Edukacja”
  • po dwa mandaty: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych;
  • po trzy mandaty: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu, Zespół Szkół Zawodowych

SKŁAD OSOBOWY OKRĘGOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH

Na podstawie § 5 Ordynacji Wyborczej, za organizację wyborów w danym Okręgu Wyborczym, a zatem w danej szkole, odpowiada Okręgowa Komisja Wyborcza. Skład osobowy Okręgowej Komisji Wyborczej oraz jej Przewodniczącego ustala Miejska Komisja Wyborcza na wniosek szkoły. Wniosek w formie uchwały Rady Samorządu Uczniowskiego określający skład osobowy Okręgowej Komisji Wyborczej z zaznaczeniem funkcji Przewodniczącego, szkoła składa na piśmie w terminie 7 dni od daty pisemnego poinformowania szkoły o wyborach, a zatem do dnia 8 grudnia 2010 r. do Miejskiej Komisji Wyborczej. Siedzibą Komisji jest Urząd Miejski w Giżycku, Wydział Promocji – pok. 116 i 117.

 

WYKAZ OKREGOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH
Z DNIA 08.12.2010 r. 

(na podstawie wniosków szkół)       

 

OKRĘG NR 1 - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II

1. Karolina Dudziak (przewodniczący)

2. Agnieszka Szydłowska

3. Natalia Skwarek

4. Karolina Modrzejewska

OKRĘG NR 2 - Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego

1. Albert Kempa (przewodniczący)

2. Aleksandra Trochim

3. Magdalena Łojewska

4. Katarzyna Doda

5. Pamela Madej

OKRĘG NR 3 - Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika

1. Karolina Matelak (przewodnicząca)

2.Natalia Ogonowska

3.Aneta Słota

OKRĘG NR 4 - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  im. Jana Brzechwy

1.Renata Frydrycy (przewodnicząca)

2. Piotr Fiborek

3. Angelika Jakubiak

OKRĘG NR 5 - I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego

1. Lidia Chodań (przewodnicząca)

2. Bartłomiej Obolewicz

3. Sebastian Krahel

OKRĘG NR 6 - II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza

1. Michał Rudy (przewodniczący)

2. Martyna Rajek

3. Paulina Starosta

OKRĘG NR 7 - Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu

1. Katarzyna Jeżowska (przewodnicząca)

2. Katarzyna Kuklewicz

3. Łukasz Jankowski

OKRĘG NR 8 - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN

1.Jarosław Kulesza (przewodniczący)

2. Natalia Artymowicz

3. Mirosława Bobicz

4. Dorota Konopka

5. Anita Puzyr

OKRĘG NR 9 - Centrum Edukacyjne „Edukacja”

1. Mazurkiewicz Patryk (przewodniczący)

2. Cieśla Jowita

3. Zahorski Bartosz

4. Dąbrowska Teresa 

OKRĘG NR 10 - Zespół Szkół Zawodowych

1. Agata Rawłuszko (przewodnicząca)

2. Dominika Szpicka

3.Karolina Kopijek

4. Monika Kierzel

5.Emilia Kossakowska

 

 

UWAGA KANDYDACI

DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA !!!!

Należy się zgłaszać do Okregowej Komisji Wyborczej ze swojej szkoły

po listy poparcia, które z wraz 25 podpisami

należy zwrócić komisji okręgowej

do dnia 15 grudnia 2010 roku  

 

Zadania Okręgowej Komisji Wyborczej

  • ogłoszenie wyborów w szkole, poinformowanie uczniów o pobieraniu kart poparcia na kandydatów, zasadach głosowania i kandydowania oraz udostępnienie ordynacji;

  • wydanie list do zbierania głosów poparcia przyszłym kandydatom - sporządzenie list osób które kandydują oraz zliczenie głosów poparcia

  • ogłoszenie ostatecznej listy kandydatów na radnych ze szkoły

  • przekazanie ostatecznej listy kandydatów wraz z listami ich poparcia w dniu 15 grudnia 2010 roku do Miejskiej Komisji Wyborczej

 

SZKOLENIE DLA OKRĘGOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH

16.12.2010 r. o godz. 16.00

sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego

 

Miejska Komisja Wyborcza organizuje spotkanie szkoleniowe dla okręgowych komisji wyborczych w dniu 16.12.2010 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Giżycku. Bardzo prosimy o przybycie członków wszstkich okręgowych komisji wyborczych.

 

WAŻNE DATY I TERMINY

DATA

DZIAŁANIE

03.10.2008

wybór rady II kadencji

 

30.01.2009

I sesja i zaprzysiężenie radnych

 

30.01.2011

mija kadencja teraźniejszej rady

 

01.12.2010

wybór Miejskiej Komisji Wyborczej (MKW)

 

01.12.2010

zarządzenie /ogłoszenie wyborów do nowej rady przez MKW (przypadające na min. miesiąc przed końcem kadencji)

 

08.12.2010

zatwierdzenie przez MKW Okręgowych Komisji Wyborczych na podstawie uchwał Rad  Samorządów Uczniowskich, przedstawionych Miejskiej Komisji Wyborczej

 

15.12.2010

zamknięcie list kandydatów w poszczególnych komisjach okręgowych i przekazanie ich do Miejskiej Komisji Wyborczej (dokładnie tego dnia wszystkie listy z okręgów spływają do MKW)

 

do 20.12.2010

publiczne ogłoszenie przez MKW list kandydatów na radnych w danych okręgach, start kampanii wyborczych

 

19.01.2011 (środa)

dzień wyborów (przypadający maksymalnie na 50 dzień od dnia zarządzenia wyborów)

 

 

Do pobrania:

Statut i ordynacja

Obwieszczenie - powołanie MKW 01.12.2010 r.

Zarządzenie wyborów MKW  01.12.2010 r.

Ważne daty i terminy

Wykaz okręgów wyborczych 08.12.2010 r.

Wzór listy poparcia dla kandydatów

Obwieszczenie  Miejskiej Komisji Wyborczej z dnia 29.12.2010 roku w sprawie ostatecznej listy kandydatów w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Giżycka

Kontakt:

Klaudia Ostrowska, Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, Radna MRM e-mail: gladys1@vp.pl lub

Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku, al. 1 maja 14 Giżycko 11-500; Tel.: 87 7324 137; fax.: 87 429 30 71; Barbara Lemecha – opiekun MRMG, e-mail: barbara.lemecha@gizycko.pl

 

Więcej informacji o Młodzieżowej Radzie Miasta

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS