strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 17 sierpnia 2019   pogoda
media

Nasze Miasto

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela 25 maja 2014

 

Wybory posłów do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 25 maja 2014 r.  Tego dnia będziemy wybierać 51 europosłów.

 

 
GIŻYCKO - przydatne informacje:

 

ZMIANY W OBWODACH GŁOSOWANIA

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, zarządzonymi na dzień 25 maja 2014 r. oraz wyborami do samorządu uprzejmie informuję mieszkańców naszego miasta, że nastąpiły bardzo ważne zmiany w obwodach głosowania. Podyktowane to było obowiązkiem podziału miasta na okręgi jednomandatowe.
Dlatego też w najbliższym czasie do Państwa skrzynek pocztowych zostanie dostarczona informacja związana z najbliższymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Proszę więc mieszkańców o zapoznanie się z treścią ww. informacji oraz zachowanie ulotki, która na pewno będzie przydatna przy wyborach w 2014 r. Szczegółowych informacji można uzyskać od Pełnomocnika ds. Wyborów tel. 87 7324145. 

Informacją o NUMERACH i GRANICACH OBWODÓW GŁOSOWANIA, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, o możliwości głosowania korespondencyjnego

 

Informacje w sprawach rejestru i spisu wyborców, udzielenia pełnomocnictwa, oraz zaświadczeń o prawie do głosowania można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Giżycku przy al. 1 Maja 14, pokój nr 5, pod nr tel. 87 7324 132 do 134, e-mail: grazyna.bogdanowicz@gizycko.pl, a w sprawach głosowania korespondencyjnego pok. 203, tel. 87 7324 145, e-mail: kazimierz.smolak@gizycko.pl.

 

Lokale wyborcze będą otwarte w dniu głosowania 25 maja 2014 r. (niedziela) w godzinach od 7.00 do 21.00. Przed przystąpieniem do głosowania należy okazać obwodowej komisji wyborczej dowód osobisty lub każdy dokument z fotografią umożliwiający stwierdzenie tożsamości. Dokumentem tym nie może być "książeczkowy" dowód osobisty.

 

 

Ważne terminy:

 

Do 5 maja 2014 r. powinien być zgłoszony zamiar głosowania korespondencyjnego przez wyborcę niepełnosprawnego o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych może głosować korespondencyjnie.

 

Do 12 maja 2014 r. wyborcy niepełnosprawni mogą składać wnioski o dopisanie ich do spisu wyborców w obwodach głosowania dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych (do Urzędu Miejskiego w Giżycku).

 

Do 15 maja 2014 r. powinny być złożone wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania w imieniu wyborcy niepełnosprawnego o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,   a także osoby, które najpóźniej w dniu głosowania kończą 75 lat (do Burmistrza Miasta).

 

Uwaga! W przypadku zgłoszenia przez wyborcę niepełnosprawnego zamiaru głosowania korespondencyjnego, głosowanie za pośrednictwem pełnomocnika jest wyłączone.

 

W Biuletynie Informacji Publicznej:

 

Wszelkie informacje związane z wyborami dostępne są na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej

www.pkw.gov.pl

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS