strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 7 grudnia 2019   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2009

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

 2.06.2009

 

Drodzy Państwo! W niedzielę 7 czerwca br. odbędą się powszechne wybory posłów do Parlamentu Europejskiego. Od wybranej przez nas w tych wyborach reprezentacji Polski w europejskim parlamencie zależała będzie pozycja naszego kraju w zjednoczonej Europie, ale również wiele konkretnych spraw, dotyczących naszego codziennego życia i możliwości dynamicznej poprawy jego jakości. Dlatego apeluję do wszystkich Państwa o udział w europejskich wyborach. Bardzo wiele zależy od nas samych, więc skorzystajmy z tej demokratycznej możliwości i sami rozsądnie wybierzmy ludzi, którzy będą pilnowali naszych interesów na europejskim szczeblu.

 

            Giżycko należy do Okręgu Wyborczego Nr 3, obejmującego województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie. W tym okręgu jedenaście komitetów wyborczych zgłosiło ogółem 110 kandydatur na europosłów. Spośród nich będziemy wybierali naszych reprezentantów do Parlamentu Europejskiego, stawiając znak „X” w kratce po lewej stronie obok nazwiska wybranego przez nas kandydata. Głosować można tylko na jedną listę i jednego kandydata. W Giżycku głosowanie będzie przebiegało w piętnastu obwodach, w tym w trzech zamkniętych (Areszt Śledczy, SP ZOZ i Dom Pomocy Społecznej). Lokale zostaną udostępnione dla głosujących o godz. 8:00, a zamknięte o godz. 22:00. Dwa lokale wyborcze, zlokalizowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz w kinie „Fala”, zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Do godz. 15:30 w piątek 5 czerwca można jeszcze pobrać w Wydziale Spraw Obywatelskich – Ewidencja Ludności w Urzędzie Miejskim, zaświadczenia o prawie do głosowania poza swoim miejscem zamieszkania.

 

W czwartek 4 czerwca br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej UM odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej. W programie sesji przewidziane jest m.in.: uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego tzw. „Wyspy Giżyckiej”, wprowadzenie zmian w wieloletnim planie rozwoju urządzeń wodno-kanalizacyjnych oraz w tegorocznym budżecie miasta. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszam na sesję.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w naszym mieście w mijającym tygodniu.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS