strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 8 grudnia 2019   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2009

WYBRALIŚMY EUROPOSŁÓW

8.06.2009

 

Drodzy Państwo! W ostatnią niedzielę wybieraliśmy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim mieszkańcom Giżycka, którzy wypełnili swoją obywatelską powinność i oddali swój głos. Niestety frekwencja wyborcza nie była wysoka. Spośród 24317 giżycczan, uprawnionych do głosowania, zaledwie 5636 osób poszło w niedzielę do urn, co daje odsetek frekwencyjny rzędu 23,18%, niższy, niż średnia ogólnopolska. Najwyższa frekwencja wyborcza została odnotowana w komisji zlokalizowanej w Szkole Podstawowej Nr 4 i sięgnęła 27,52%, najniższa – w komisji zlokalizowanej w Zespole Szkół Zawodowych, gdzie głos oddało 19,68% uprawnionych wyborców.

 

4 czerwca obchodziliśmy dwudziestą rocznicę wyborów, których skutkiem była demokratyzacja naszego kraju. Z tej okazji dokonywane są różnorakie podsumowania dwudziestolecia naszej wolności i samorządności. Przyłączając się do tych tendencji ogłosiliśmy na naszej stronie internetowej www.gizycko.pl ankietę, w której pragniemy wyłonić najważniejsze dla naszego miasta inwestycje, powstałe w tym okresie. Namawiam Państwa gorąco do wejścia na stronę i oddania głosu w internetowej ankiecie.

 

W związku z uroczystościami religijnymi na Wzgórzu św. Brunona 20 i 21 czerwca w ramach obchodów milenium męczeńskiej śmierci misjonarza, pragnę poinformować, że karty wejściowe na uroczystą mszę można uzyskać w parafiach katolickich naszego miasta. Można je będzie otrzymać również przed samymi uroczystościami w punkcie informacyjnym, zlokalizowanym przy Wzgórzu św. Brunona.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w mijającym tygodniu w Giżycku. Szczególne podziękowania i wyrazy uznania kieruję do organizatorów Europejskiego Weekendu Piłkarskiego – Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Młodych Piłkarzy i Sportu oraz MOSiR. Zorganizowane po raz dziewiąty rozgrywki zgromadziły 32 drużyny z całej Polski, jak również z Litwy i Ukrainy. Ponad 500 młodych piłkarzy miało okazję do spotkania i sportowej rywalizacji w Giżycku.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS