strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

Wyniki konkursu na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę

05 maja 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Parada Jednostek Pływających WIELKIE OTWARCIE SEZONU
Giżycko 2 maja 2014

Wyniki konkursu na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę, relacja z wydarzenia

 

FOTOGALERIA facebook.com/kursnagizycko
(do obejrzenia zdjęć nie jest potrzebne posiadanie konta na fb:) 

 

I miejsce „Mazurscy rozbitkowie”

Wojciech i Antoni Piotrowscy na tratwie! Bezapelacyjne zwycięstwo za pomysł, wykonanie i wytrwałość w pagajowaniu! (puchar i nagroda 800 zł)  Łączna pula nagród finansowych wynosiła 2200 zł. Nagrodą dodatkową dla sternika zwycięskiej załogi był również voucher na skuter lądowy na weekend, ufundowany przez Cezarego Czmiela właściciela nowo otwartej, pierwszej na Mazurach wypożyczalni skuterów i maxi skuterów w Giżycku.

 

II miejsce „Giżycko Royal Ballet”

Dezetą przypłynęła załoga KOR klubu oszalałych rodziców naszych żeglarzy z Giżyckiej Grupy Regatowej: Grzegorz Niezbecki Primabalerina Giselle oraz członkowie: Carabossa Ania Strupińska, Odylia – Katarzyna Niezbecka I, Odetta – Jacek Łożyński, Pulcinella – Dana Łożyńska, Aurora – Aga Siedlecka, Florestana – Katarzyna Niezbecka II i Alicja Klimaszewska. (puchar i nagroda 500 zł)

 

III miejsce „Dominikańskie Torpedy”

Szkoła Tańca Latin Face z Warszawy i prawie 100 uczestników Bachata Lovers Festival, roztańczonych w gorących, dominikańskich rytmach bachaty na statku pasażerskim Dźwina, pod sterami Zbigniewa Kurowickiego. (puchar i nagroda 400 zł)

 

IV miejsce „Dzieci z Giżycka”

Załoga: Malinka Piechowiak, Anita Żołądek, Dominika Wójtowicz, Weronika Żołądek na czele ze sternikiem Romanem Piechowiakiem na kwiatowej łodzi wiosłowo-motorowej. (dyplom i nagroda 200 zł)

 

V Miejsce „Nury na Mazury”

Szymon Bełbot sternik i członkowie załogi: Agnieszka, Dawid, Igor, Wiktor Bełbot, Jolanta Wasilewska, Michał Makarewicz, Piotr, Ewa, Alina oraz Paulina Krzewińscy na houseboacie Nautica 1000 Soley. (dyplom i nagroda 150 zł)

 

V miejsce "WMMC"

Michał Zieliński z załogą: Piotrem Sielickim, Katarzyną Prokopczuk, Jackiem Derendalem na łodzi wiosłowej bączek. (dyplom i nagroda 150 zł)

 

VI miejsce „Mazurska Vendetta”

Na motorówce załoga Giżycko.tv i Aktywnego Giżycka: Tadeusz Sinkiewicz sternik, członkowie: Hubert Sikorski, Paweł i Tomasz Andruszkiewiczowie. (dyplom)

 

 

SEZON OTWARTY!

Pogoda nam dopisała:) w rześkiej i bardzo słonecznej aurze już po raz 9. mogliśmy podziwiać widowiskową Paradę Jednostek Pływających na kanale Łuczańskim w Giżycku, w ramach Wielkiego Otwarcia Sezonu turystycznego i żeglarskiego. Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska dokonała symbolicznego otwarcia zabytkowego mostu obrotowego w towarzystwie małych giżycczan i zaproszonych gości, m.in. gościa specjalnego Stanisława Płatka, jednego z przywódców strajku w Kopalni Węgla Kamiennego "Wujek" w 1981, marszałka Jacka Protasa, byłego siatkarza, posła Pawła Papke i senatora Marka Konopki. Sygnalizację świetlną i zielone światło dla wodniaków włączył jak co roku dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej Tadeusz Zdanowicz, a całość wydarzenia i paradę tradycyjnie komentował znany wielu Mieczysław Konarzewski.

 

Podczas uroczystego otwarcia przedstawiciele Polskiego Związku Żeglarskiego przekazali oficjalnie na ręce pani burmistrz Złoty dzwon, prestiżową wodniacką nagrodę przyznaną Giżycku podczas tegorocznych targów Wiatr i Woda, za całokształt działalności na rzecz rozwoju żeglarstwa i infrastruktury żeglarskiej. Zaprezentowana została też kolejna nagroda Złota tarcza. Tarczą i tytułem regat roku Pucharu Polski Jachtów Kabinowych Magazyn Żagle wyróżnił Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych zorganizowane w 2013 roku przez Port Ekomarina Giżycko oraz Klub Turystyki Żeglarskiej Szkwał. "Żagle" przyznały również nagrodę pokazom lotniczym nad Niegocinem Mazury AirShow. Specjalne zaproszenie na tegoroczne pokazy wystosował prezes Aeroklubu Stanisław Tołwiński, łącząc się z pilotem samolotu, który przelatywał nad kanałem i uczestnikami wielkiego otwarcia. Była to naprawdę miła niespodzianka:)

 

W giżyckiej paradzie, jedynej takiej na Mazurach, udział bierze wiele jednostek pasażerskich, ratowniczych i prywatnych. Wśród nich są fantazyjnie przebrane jednostki pływające i załogi, startujące w Konkursie na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę. Pomysły wodniaków zaskoczyły nas i w tym rokuJ W paradzie przepłynęło około 42 jednostek, dwie małe obserwatorki za podanie tej właśnie ilości otrzymały giżyckie nagrody niespodzianki. Zobaczymy ile jednostek pojawi się na Wielkim Otwarciu Sezonu w roku przyszłym:)

 

 

Wodniackiemu świętu towarzyszy również jarmark rozmaitości, rękodzieła i kresowych specjałów, a także festyn "Biało-Czerwona", nawiązujący do Święta Flagi i w radosny sposób wyrażający nasz lokalny patriotyzm. Mogliśmy posłuchać występu orkiestry wojskowej, był też taniec w biało-czerwonych barwach na zabytkowym moście w wykonaniu zespołu "Złota Jesień". Wcześniej w Porcie Ekomarina młodzi giżyccy żeglarze otworzyli tradycyjnie sezon regatowy. Na Niegocinie rozegrane zostały regaty w klasach Optymist, Cadet, Laser 4,7, Techno 293. Również 2 maja w lesie miejskim odbyły się Ogólnopolskie Biegi Rodzinne, a po południu otworzyliśmy oficjalne nowo powstałą drugą część kładki spacerowej z tarasem widokowym nad jez. Niegocin, która prowadzi z samego centrum miasta z Pasażu Portowego wprost na piękne giżyckie molo. Oda do radości w wykonaniu chóru Cantabile, pokazy taneczne i mali giżycczanie z powiewającymi flagami dopełnili widowiska.

 

W Giżycku podobnie jak w wielu miastach w całej Polsce mieliśmy Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Zarówno kładka i jej przedłużenie, molo, znajdująca się w pobliżu Ekomarina, nowoczesny, największy na Mazurach port pasażerski i jachtowy nad jez. Niegocin (mogący pomieścić 138 dużych lub aż ponad 240 mniejszych jednostek), jak i deptak spacerowy wzdłuż kanału Łuczańskiego, czy ekskluzywny Hotel St. Bruno tuż przy moście obrotowym, którego częścią jest odrestaurowane skrzydło zamku krzyżackiego, gdzie w tym samym dniu odbywało się Wielkie Otwarcie Sezonu i Parada Jednostek Pływających, to wszystko inwestycje realizowane przy udziale środków unijnych.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i bezinteresownie promowali Giżycko na antenie telewizji TVP Info i TVP Olsztyn w programach emitowanych 2 maja na żywo z Ekomariny oraz nagrywanych na molo.

 

 

I zapraszamy na jedyną taką imprezę i paradę w Polsce już za rok!

 

INFO i FOT. Wydział Promocji UM Giżycko

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS