strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 kwietnia 2021   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2016

WYRÓŻNIENIA DLA NAJLEPSZYCH

"BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIEJSKIEGO"
treść biuletynu informacyjnego .pdf

21.01.2016

 

Drodzy mieszkańcy, za nami I edycja Plebiscytu o „Nagrodę Św. Brunona Patrona Giżycka”. Symbolicznymi statuetkami wyróżnieni zostali laureaci w ośmiu kategoriach: kultura, sport, gospodarka, turystyka, zdrowie, społecznik, ambasador Giżycka i pomysł. Nagrodzone zostały osoby, firmy i stowarzyszenia, które swoją działalnością wpłynęły na rozwój naszej lokalnej społeczności. Propozycje kandydatów składali sami mieszkańcy, instytucje oraz burmistrz, a zwycięzców poprzez głosowanie wybrała specjalna kapituła konkursu w składzie: burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Błoszko oraz miejscy radni - Małgorzata Mistera, Mirosław Boć, Cezary Piórkowski i Robert Kempa.

 

Gala wręczenia nagród odbyła się 7 Stycznia w Porcie Ekomarina podczas Spotkania Noworocznego, na którym mieliśmy przyjemność gościć J. Eksc. ks. biskupa Jerzego Mazura oraz Panią senator Małgorzatę Kopiczko. Dziękujemy jednocześnie Pracowni rękodzieła pani Małgorzaty Nasierowskiej w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Giżycku, zatrudniającym osoby niepełnosprawne, za wykonanie autorskich statuetek oraz Chórowi Cantabile pod dyrekcją Pani Aliny Skupińskiej, który koncertem kolęd, uświetnił uroczystość.

 

Gala wręczenia Nagród św. Brunona

Spotkanie Noworoczne, 7 stycznia Port Ekomarina Giżycko
fot. Biuro Promocji UM

 

Zwycięzcy i nominowani
do „Nagrody św. Brunona patrona Giżycka ‘2016”

Wszystkim raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

 

KULTURA

Nagroda główna: Parafia Ewangelicko-Augsburska za zainicjowanie Giżyckich Koncertów Organowych, dziś Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej z kilkudziesięcioletnią tradycją.

Nominowani: Giżyckie Koncerty Organowe, obecnie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, którego dyrektorem artystycznym od wielu lat jest Jerzy Piekarski, Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska organizator „Spotkań z Historią”, którego prezesem jest Krzysztof Kossakowski, Wojciech Marek Darski publicysta, prozaik i poeta, współzałożyciel "Wspólnoty Mazurskiej", autor książek o Giżycku i Mazurach, Jan Pik przewodniczący Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce, inicjator i organizator wielu wydarzeń, Wiktoria Petiuk kierownik artystyczny i dyrygent chóru Kamerton przy Oddziale Mazurskim Związku Ukraińców, Roman Łożyński za inicjatywę „Orange Kino Letnie”.

 

SPORT

Nagroda główna: Julia Szmit, żeglarka, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek, Mistrzyni Świata w żeglarskiej klasie 420.

Nominowani: Radosław Narwojsz założyciel Akademii Tenisa Ziemnego ACTIVE w Giżycku, Weronika Sadowska zawodniczka Giżyckiego Klubu Karate Kyokushin, Mistrzyni Europy w kategorii Juniorek, Alicja Klimaszewska prezes Klubu UKŻR Niegocin Giżycko, liderka Giżyckiej Grupy Regatowej, organizatorka regat, Jolanta Maksymiuk łyżwiarka, trenerka, której podopieczni odnoszą sukcesy na zawodach ogólnopolskich.

 

GOSPODARKA

Nagroda główna: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku na czele z Panem prezesem dr. inż. Szczepanem Szumowskim.

Nominacja: Mazurski Sękacz topowy produkt Giżycka, stworzony przez Marzannę i Wacława Kiezików, czyli firmę rodzinną „Mark.

 

TURYSTYKA

Nagroda główna: Hotel St. Bruno**** ekskluzywny i wyjątkowy obiekt, jego częścią jest odrestaurowane skrzydło krzyżackiego zamku. Dyrektorem hotelu jest Paweł Sinica.

Nominowani: Przedsiębiorstwo Turystyczne „Centrum Mazur” S.A. w Giżycku, zarządzające m.in. Hotelem Wodnik***, Stefan Władysław Matwij prezes zarządu spółki „Centrum Mazur”, od lat związany z turystyką, Hotel Masovia*** klimatyczne miejsce, które uratowało niszczejącą niegdyś zabytkową kamienicę. Dyrektorem obiektu jest Piotr Zagórski.

 

ZDROWIE

Nagroda główna: Marita Przedpełska-Winiarczyk, inicjatorka powstania giżyckiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Nominowani: BBL „Biegam Bo Lubię”, czyli sobotnie biegi na stadionie i akcja propagująca zdrowy styl życia, której twarzą jest Edyta Organek, Giżyckie Stowarzyszenie Amazonek, które od 10 lat edukuje nas, że raka piersi można pokonać. Prezesem stowarzyszenia jest Janina Walendziak.

 

SPOŁECZNIK

Nagroda główna: Bohdan Makowski, pasjonat lokalnej historii, właściciel zbioru licznych pamiątek, którymi dzieli się w ramach stworzonej „Wystawy Mazurskiej”

Nominowani: Gwardia Twierdzy Boyen, czyli grupa wolontariuszy promujących w ubiegłe wakacje giżycką XIX-wieczną fortyfikację, Katarzyna Niewiadomska giżycka restauratorka, inicjatorka akcji charytatywnej „Świąteczne Anioły”, Lidia Pieczonko była nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 2 (dziś Gimnazjum nr 2), Alicja Klimaszewska prezes UKŻR Niegocin Giżycko, Paweł Andruszkiewicz animator wielu lokalnych wydarzeń, współzałożyciel klubu morsów, Maria Popieluch prezes Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Choroba Nowotworową "Promyk”, Stowarzyszenie Brat-Kot działające na rzecz poprawy sytuacji bezdomnych kotów. Prezesem stowarzyszenia jest Maria Borkowska, Zbigniew Kurowicki prezes Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

AMBASADOR GIŻYCKA

Nagroda główna: Łukasz Broź, giżycczanin, piłkarz ekstraklasy grający w barwach Legii Warszawa

Nominowani: Maria Pakulnis giżycczanka, aktorka, Benoit de La Bouilerie, który od ponad 25 lat promuje we Francji Giżycko, Mazury i naszych artystów, współpracuje ze Stowarzyszeniem Współpracy Mazursko – Francuskiej w Giżycku, Wojciech Iwaszkiewicz za promocję Giżycka w kraju i za granicą.

POMYSŁ

Nagroda główna: Mazurskie Targi Sportów Wodnych, organizowane przez Zbigniewa Jatkowskiego mazury.info.pl i Bente Pedersen-Łuczków właścicielkę Stanicy Wodnej Stranda.

Nominowani: Gwardia Twierdzy Boyen, Portal Mazury Aktywne prowadzony przez Marcina Kędzierskiego, Jerzy Kiczyński za inicjatywę organizacji Giżyckich Dni Oldtimerów.

 

Przypominamy również o kolejnych, dorocznych nagrodach w dziedzinie kultury i sportu. Wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień za rok 2015 można składać do końca stycznia. Nagrody przyznawane są w Giżycku od 2006 r. Jest to nasz wyraz uznania dla wybitnych osiągnięć oraz wartych zauważenia, społecznych inicjatyw kulturalnych oraz sportowych, które mają wpływ na rozwój i promocję miasta. Za wysokie wyniki sportowe i pracę na rzecz rozwoju tej sfery naszego życia, wyróżniamy giżyckich sportowców, trenerów oraz działaczy. Nagrody są przyznawane przez burmistrza z własnej inicjatywy, na wniosek radnych, związków i klubów sportowych oraz szkół. Kandydatów do nagrody kulturalnej również zgłasza burmistrz, mogą to zrobić także radni, stowarzyszenia zrzeszające twórców, instytucje kultury i środowiska twórcze. Burmistrz może ustanawiać i przyznawać nagrody indywidualne i zbiorowe, o charakterze finansowym lub honorowym. Wnioski należy składać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Giżycku (parter, pokój nr 7). Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania nagród i wyróżnień dostępne są na stronie www.gizycko.pl, zakładki: Aktualności, Sport, Kultura.

 

Wszystkich mieszkańców, przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego oraz społecznego zapraszamy na kolejne spotkanie warsztatowe, dotyczące „Strategii Rozwoju Giżycka na lata 2015-2025”, które odbędzie się we wtorek 26 stycznia o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu. Na pierwszym spotkaniu 13 stycznia przedstawiona została analiza sytuacji miasta, poprzedzona badaniem ankietowym, teraz omówimy główne kierunki rozwoju Giżycka, wśród których jest turystyka, komunikacja, ochrona środowiska, infrastruktura techniczna i sprawy społeczne. Głównym celem spotkań jest wspólne wypracowanie założeń koncepcji rozwoju Giżycka. Podczas warsztatów można wyrazić swoją opinię, potrzeby oraz pomysły i tym samym współdecydować o rozwoju społeczno-gospodarczym miasta, dlatego zachęcamy do aktywnego udziału w konsultacjach.

 

Rozpoczynamy ferie zimowe, życzymy więc wszystkim dzieciom i młodzieży udanego wypoczynku. Pamiętajmy jednocześnie o zachowaniu bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas rekreacji w plenerze i na zamarzniętych

jeziorach. W imieniu organizatorów zapraszamy do skorzystania z ciekawej oferty zajęć oraz warsztatów edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Zapraszamy również całe rodziny na nasze kryte lodowisko i basen.

 

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Burmistrz Giżycka

i pracownicy Urzędu Miejskiego

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS