strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 21 stycznia 2021   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 26 lipca 2013

GRA MIEJSKA i Wystawa "Fundusze Europejskie z ludzką twarzą"
2013.07.26
Port Ekomarina Giżycko
Letni Zlot Motocykli w Twierdzy Boyen
2013.07.25
Twierdza Boyen
Szanty Stranda Załoga Dr Bryga
2013.07.26
Stanica Wodna Stranda
Turniej Międzynarodowy Piłki Ręcznej Juniorki
2013.07.24
COS OPO Giżycko
Piret & Spirala w Lodi&Pierogi
2013.07.25
Lodi&Pierogi
Kino emocji CINEMA 5D
2013.07.22
plaża miejska
GIŻYCKIE DNI OLDTIMERÓW
2013.07.26
jez. Niegocin, Port Ekomarina Gżycko

GRA MIEJSKA i Wystawa "Fundusze Europejskie z ludzką twarzą"

23 lipca 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2013-07-26
Termin do:2013-08-02
Organizator:Sparing Communication Group
Miejsce:Port Ekomarina Giżycko
Telefon:694 722 655 Barbara Samborska
E-mail:b.samborska@sparing.com.pl
Www:www.gizycko.pl

Wystawa „Fundusze Europejskie z ludzką twarzą”


26 lipca - 2 sierpnia 2013
Port Ekomarina Giżycko


GRA MIEJSKA sobota 27 lipca DO WYGRANIA UPOMINKI!
START 14.00-15.00 w PORCIE EKOMARINA


Wystawa „Fundusze Europejskie z ludzką twarzą” zagości w Giżycku. Ekspozycję będzie można oglądać w Ekomarinie w Giżycku, od 26 lipca do 2 sierpnia 2013 r. Natomiast na sobotę 27 lipca br. organizatorzy zaplanowali grę miejską dla całych rodzin.


O cieście wyrabianym w dzieżach Eko-Piekarni w Wydminach mówi się, że to żywy organizm. Kapryśny, wymagający, który inaczej zachowuje się, gdy za oknem panuje mróz, a inaczej, gdy jest gorąco. Dobry piekarz musi umieć ciasto obłaskawić. Odpowiednio dotknąć, a nawet pieścić. Polewać zimną wodą, gdy jest upał, lub ciepłą, gdy na dworze skrzypi śnieg. Oczywiście, teraz ciastu sprzyjają najnowocześniejsze maszyny. W Eko-Piekarni mogą się właśnie takimi pochwalić.


Strażak zerwany o pierwszej w nocy na akcję, wszystkie ruchy musi już mieć w głowie. Pan Zbigniew Mróz, kierowca jednego z najnowocześniejszych tego typu pojazdów w okolicy opowiada, że nowego samochodu 15-osobowa ekipa z OSP Spytkowo uczyła się dwa tygodnie. Dlatego niczego we wnętrzu samochodu nie zmienia bez wiedzy kolegów. Sam jest nie tylko kierowcą, ale ma też zadanie obsługi autopompy, z której możliwe jest wyprowadzenie pięciu tysięcy litrów wody w dwie minuty. Podczas dużych pożarów często staje na tzw. pierwszej linii rzutu, co oznacza że do jego zbiornika podłączają się kolejne pojazdygaśnicze.


Co łączy obie historie? Zakup wyposażenia do Eko-Piekarni jak i samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Spytkowie współfinansowała Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury.


Piekarz i kierowca są też bohaterami wystawy „Fundusze Europejskie z ludzką twarzą”, którą od 26 lipca do 2 sierpnia 2013 r. będzie można oglądać w giżyckiej Ekomarinie. Na ekspozycji prezentowane są portrety fotograficzne i reportażowe kilkudziesięciu osób. – Staraliśmy się odszukać i pokazać nieszablonowe osoby, które przy wsparciu Funduszy Europejskich w swoich lokalnych społecznościach realizują pasje i odnoszą sukcesy, którymi warto się chwalić – tłumaczą Marcin Hołota i Mateusz Wojnarowski z firmy Sparing Communication Group, która wymyśliła i zrealizowała ekspozycję. Choć bohaterami wystawy są ludzie z pięciu województw Polski i zawodowo zajmują się bardzo odległymi rzeczami, mają jednakowe podejście do życia. – Wszyscy uśmiechnięci, z optymizmem patrzący w przyszłość. No i aktywni. Nie siedzą, nie biedzą, nie czekają. Biorą się z rzeczywistością za bary i korzystając z możliwości, jakie stwarzają Fundusze Europejskie, zmieniają swoje życie i życie swoich sąsiadów – dodaje Marcin Hołota.


Fundusze Europejskie będzie też można w Giżycku poznać bardziej praktycznie. Organizatorzy wystawy zapraszają całe rodziny do udziału w grze miejskiej – start z namiotu obok wystawy z Ekomariny w sobotę 27 lipca 2013 w godzinach od 14 do 15. Wystarczy skompletować 2-3 osobowy zespół i na punkcie startowym odebrać mapę z instrukcjami. Potem trzeba już tylko szukać podpowiedzi i wskazówek, które pozwolą wytropić tajemniczych agentów. Dobra zabawa gwarantowana, a na uczestników czekają nagrody i upominki.


Następnym miastem, w którym zagości wystawa jest Augustów (2.08 – 9.08.2013) potem odwiedzi pozostałe siedem miast w województwach Polski Wschodniej. Realizacja ekspozycji to projekt Sparing Communication Group, który został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w konkursie dotacji na promocję Funduszy Europejskich.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS