XXVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

XXVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin

13 - 15 sierpnia

Port Ekomarina

Akwen: jezioro Niegocin

 

Po rocznej przerwie, w tym roku ponownie organizowane są Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych Będą to już XXVII MPJK, od siedmiu lat organizowane przez KTŻ Szkwał i Ekomarinę. Jest to impreza skupiająca najlepszych żeglarzy amatorów z całej Polski.

 

Podstawowe informacje organizacyjne:

  1. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z przepisami żeglarstwa 2021-2024 ISAF, Zawiadomieniem o Regatach cyklu PPJK 2021, Przepisami Pomiarowymi Jednokadłubowych Jachtów Kabinowych Formułą PZŻ 2021 – 2024, Przepisami Związków lub Stowarzyszeń klas uczestniczących w regatach oraz Instrukcją Żeglugi.
  2. Regaty posiadają licencję PZŻ i PPJK.
  3. Regaty zostaną rozegrane w klasach:
  • Mistrzostwa Polski Jachtów Polski: T-1, T-2, T-3, Tango, /limit jachtów - 5/;
  • Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin: Open, Katamaran, Delphia 24 (eliminacje tej klasy do Pucharu Polski klasy Delphia 24) /limit jachtów- 5/.

 

W 2019 roku w regatach udział wzięło 185 uczestników na 56 jachtach. W tym roku przewiduje się podobną liczbę uczestników. W 2020 roku ze względu na pandemię regaty nie odbyły się.

Wskazać również należy, że impreza corocznie przyciąga coraz więcej turystów oraz mieszkańców Giżycka, dla których możliwość bezpośredniego obserwowania regat stanowi ogromną atrakcję, a także zachętę do rozważenia uczestnictwa w następnych latach (organizatorzy, w ramach aktualnych warunków atmosferycznych zawsze biorą pod uwagę możliwe najbardziej dogodne pod względem widokowym rozmieszczenie trasy regat).

 

Patronat medialny nad XXVII Mistrzostwami Polski Jachtów Kabinowych w Giżycku objął, jak co roku, Miesięcznik Żagle oraz w tym roku TVP 1.

 

Organizatorzy: Klub Turystyki Żeglarskiej Szkwał (dalej jako „KTŻ Szkwał) oraz Port Jachtowy Ekomarina Giżycko