strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 marca 2021   pogoda
media

Inwestycje

Zadaszenie Targowiska Miejskiego

 TARGOWISKO MIEJSKIE W GIŻYCKU

 

 

 
Zadaszenie

 

Miasto na inwestycję realizowaną od września 2009r. do kwietnia 2010r. przeznaczyło około 950 tys. zł. W ramach przedsięwzięcia wykonane zostało zadaszenie targowiska, kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia pod zadaszeniem.  Inwestycja z pewnością poprawi komfort odwiedzających i kupujących, a także warunki pracy samych handlujących na giżyckim targowisku.

 

 

Uroczyste otwarcie nowej inwestycji odbyło się z udziałem władz 28 kwietnia 2010 roku. Handlowcy  z targowiska zaprosili mieszkańców na specjalny poczęstunek. Nie zabrakło również klimatów muzycznych i w niecodziennych okolicznościach wystąpił zespół "Szkwał".

 

 

 
Infrastruktura drogowej w okolicach targowiska miejskiego

 

W okolicy targowiska zrealizowano również inwestycję drogową (od 22 września 2009 roku do 15 września 2010 roku). Koszt jej realizacji wyniósł około 1,65 mln zł.

 

W ramach nowej infrastruktury drogowej powstało przedłużenie ulicy Smętka do ulicy Kętrzyńskiego  o szerokości 6,0 m i długości 190 m o nawierzchni z betonu asfaltowego wraz z chodnikami o nawierzchni z kostki  betonowej i zatokami postojowymi o nawierzchni z kostki betonowej - ogółem 5.951 m2. Powstało również oświetlenie – 15 pkt świetlnych, zatoki postojowe 80 szt. oraz kanalizacja deszczowa z PCW o d= od 250 mm do300 mm – 187,5 mb z przykanalikami.

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS