strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 1 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

Zagłosuj do końca grudnia w Plebiscycie Lotnicze Orły

22 grudnia 2010
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Oddaj swój głos na Stanisława Tołwińskiego – prezesa Aeroklubu Krainy Jezior, który został nominowany w plebiscycie „Lotnicze Orły” do tytułu Człowiek Roku w kategorii General Aviation!

 

Stanisław Tołwiński współzałożyciel, prezes i sponsor Aeroklubu Krainy Jezior został nominowany do tytułu Człowiek Roku 2010 w kategorii General Aviation. Znany również jako pilot, właściciel 5-ciu samolotów użyczonych bezpłatnie do działalności Aeroklubu Krainy Jezior oraz właściciel lotniska Kętrzyn Wilamowo użyczonego bezpłatnie do działalności AKJ.

 

Od 11 lat jest inicjatorem i organizatorem Festynów Lotniczych Mazury, które od 2010 roku zmieniły swoją formą i nazwę na Mazury AirShow i odbyły się w Giżycku nad jeziorem Niegocin. W tym roku na imprezę Mazury AirShow 2010 przybyło tysiące turystów, a impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów.

 

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z MAZURY AIRSHOW GIŻYCKO 2010

galeria i relacja

 

 

Stanisław Tołwiński jest inicjatorem i organizatorem Międzynarodowych Rajdów po lotniskach Warmii i Mazur w czerwcu, a we wrześniu po lotniskach Litwy. Za swoje działania, organizację wielu imprez lotniczych każdego roku i promocję lotnictwa Tołwiński został wyróżniony w 2008 r. przez Krajową Radę lotnictwa i Skrzydlatą Polskę „Błękitnymi Skrzydłami". Wśród jego licznych wyróżnień jest również Krzyż Kawalerski oraz Krzyż Oficerki Orderu Odrodzenia Polski.

 

Lotnicze Orły” to plebiscyt, stanowiący niespełna półroczną rywalizację, prowadzącą do wyłonienia postaci, firm i instytucji najbardziej wyróżniających się w działalności na rzecz lotnictwa w Polsce w 2010 r. Każdy może zagłosować na swojego kandydata.

 

Wystarczy wejść na stronę internetową

www.lotniczeorly.pl.

 

W przypadku chęci oddania głosu na Prezesa Stanisława Tołwińskiego należy wejść na stronę, kliknąć w zakładkę Człowiek Roku, następnie General Aviation i kliknąć „Głosuj na Stanisława Tołwińskiego”. Głosowanie przez internautów trwa do końca grudnia 2010 roku.

 

 

informacje:

Kamil Purłan AKJ

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS