strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

Zagraj w mobilną grę miejską w Giżycku

05 lipca 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Zagraj w mobilną grę miejską i odpowiedz na pytania związane z regionem. Do zabawy zaprasza Centrum Spotkań Europejskich Światowid i portal eKulturalni.pl.

 - Pierwszy etap gry polega na odwiedzaniu wskazanych miejsc i odpowiadaniu na związane z nimi pytania – mówi Zuzanna Gajewska, autorka projektu. - Gracz otrzyma punkty za dotarcie do celu i prawidłowo rozwiązane zadanie. Druga część to artykuł stworzony na bazie informacji, które gracz pozna w trakcie zabawy...

Gra toczyć się będzie w Giżycku (10 lipca), Olsztynie (11 lipca) i Ełku (12 lipca).

 

Giżycko, 10 lipca 2014, godz. 12.00, start w Giżyckim Centrum Kultury

 

- Aplikacja do gry jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android i posiadających GPS – mówi Zuzanna Gajewska. - Przy rozpoczęciu gry trzeba podać swój adres e-mail. Na ten sam adres należy założyć konto na portalu eKulturalni.pl w celu zamieszczenia artykułu. W trakcie gry połączenie z Internetem nie jest konieczne. Dostęp do sieci jest jednak niezbędny, by pobrać aplikację, przesłać wyniki i artykuł.

Grę można pobrać bezpośrednio ze strony Google Play

We wszystkich miastach wspólne granie rozpocznie się w samo południe. W Olsztynie gracze spotkają się na Targu Rybnym, w Giżycku - pod Giżyckim Centrum Kultury, w Ełku - przy Marinie, obok pubu Smętek. Na graniu się nie skończy. Po południu w centrum miast będzie można spotkać graczy w niecodziennych sytuacjach.

- Będziemy promowali imprezy naszych lokalnych parterów, czyli ośrodków kultury. Niech więc nikt nie będzie zaskoczony, gdy zobaczy wielkie bańki mydlane, flash moba czy osoby rozdające ulotki o najbliższym wydarzeniu kulturalnym w danym mieście - dodaje Zuzanna Gajewska.

Gra jest częścią projektu eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS