strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 20 stycznia 2021   pogoda

Aktualności

Zamiast kwiatów na zakończenie roku szkolnego zbiórka pieniędzy dla chorego Bartka

23 czerwca 2016
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

To pomysł Marysi Guz, uczennicy Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku. W tym roku uczniowie tej szkoły, pieniądze, które przeznaczyliby na wiązanki kwiatów na zakończenie roku szkolnego, przeznaczą na wsparcie Bartka Frączka. Chłopiec ma dopiero roczek, a bardzo potrzebuje naszej pomocy i funduszy na leczenie.

 

Fot. Tomasz Karolski / www.mojegizycko.pl

 

Taka postawa zasługuje na szczególną pochwałę. To przykład, że coraz częściej ludzie zauważają potrzeby innych i reagują, a co najważniejsze – widzą efekty. Przykładem może być inny mały giżycczanin, Krystian Czyrko. Rok temu Krystian walczył o życie, dziś jest pełnym radości chłopcem. Dzięki  takim właśnie akcjom jak ta.

 

Wyjątkowy i spontaniczny odruch serca, popiera oczywiście Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz. Gratulujemy Marysi i giżyckim uczniom, że pamiętają o potrzebujących, a Bartusiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 

Na rzecz Bartka Frączka przeprowadzona została niedawno akcja charytatywna podczas Meczu Gwiazd, który odbył się w ramach Dni Giżycka. Przy okazji przypominamy, że Bartek objęty jest pomocą Fundacji "Zdążyć z pomocą", która zbiera dla chłopca 1 % podatku.

 

Fot. Tomasz Karolski / www.mojegizycko.pl

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS