strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 28 stycznia 2020   pogoda

Aktualności

Zapraszamy na inaugurację Orange Kino Letnie w Giżycku!

05 lipca 2015
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Ruszyła 8. edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane. Przez całe wakacje, codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia, w plenerowych kinach w Sopocie i Zakopanem odbywać będą się bezpłatne projekcje filmowe. W tym roku festiwal zawita również do Giżycka.

 

We wszystkie środy i czwartki wakacji, począwszy od 8 lipca, festiwalowe filmy obejrzą fani kina, którzy spędzają swoje urlopy na Mazurach. W tegorocznym programie pokazywane będą największe produkcje z całego świata oraz polskie klasyki. Zapraszamy do letniej sali kinowej w Giżycku:)

 

Zapraszamy na projekcje w Ekomarinie... i co najmniej jedną niespodziankę:)

https://youtu.be/BfUI8JUbnO8

 

4 lipca podczas sopockiej gali festiwalu Orange Kino Letnie nagrodę Diamentowego Klapsa Filmowego odebrał Artur Żmijewski. Aktor od lat kreuje postacie w ulubionych filmach, serialach oraz spektaklach teatralnych, wnosząc na ekran i scenę wyjątkowe emocje oraz dostarczając publiczności niepowtarzalnych przeżyć filmowych. "Ponad 700 tysięcy widzów, prawie 1 700 projekcji filmowych, dwa największe wakacyjne kurorty w Polsce - to liczby, które mówią same za siebie. Jestem dumny, że już po raz ósmy Orange jest partnerem najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Europie. Tym bardziej, że ta edycja to nie tylko Sopot i Zakopane - po raz pierwszy jesteśmy na Mazurach, w giżyckiej Ekomarinie. Po raz kolejny też mam przyjemność ogłosić laureata nagrody festiwalu" - powiedział Paweł Patkowski, Dyrektor Wykonawczy ds. Marki i Komunikacji Marketingowej Orange Polska.

 

Była to piąta jubileuszowa gala wręczenia Diamentowego Klapsa Filmowego. Nagroda przyznawana jest aktorce lub aktorowi za osobowość wnoszącą do kina wiele emocji i pozytywnej energii. Taką osobą jest właśnie Artur Żmijewski. - "Wszechstronny aktor, który stworzył kilkadziesiąt niezapomnianych ról kinowych, telewizyjnych oraz teatralnych, reżyser oraz przede wszystkim wspaniały człowiek, ambasador dobrej woli UNICEF" - powiedział Paweł Adamski, Prezes Outdoor Cinema, organizator festiwalu.

 

Artur Żmijewski nie krył wzruszenia odbierając nagrodę z rąk Katarzyny Figury i Borysa Szyca - "Festiwal, na którym się znajdujemy jest dla mnie szczególny. Zawsze marzyłem, będąc bardzo młodym, żeby na wielkim ekranie, pod gołym niebem oglądać projekcje filmowe. Dzisiaj mam poczucie, że marzenia mogą się spełnić. Dzięki takim sponsorom i takim ludziom, którzy pomagają nam propagować kino, jesteśmy w stanie docierać do Was w sposób osobisty, a kino w końcu jest takim bardzo osobistym medium. Każdy z nas w półmroku, w ciemności przeżywa te emocje, które my aktorzy możemy dla Państwa generować. Jesteśmy potrzebni wtedy, kiedy możemy odbijać się w Waszych oczach. Dziękuję, że tak tłumnie przybyliście i gratuluję Wam tego wyboru na fantastyczne spotkania z wielkim kinem". Tym samym Diamentowy Klaps Filmowy dołączył do kilkudziesięciu nagród, którymi dotychczas wyróżniona została twórczość aktora.

 

 

Gospodarzami uroczystości otwarcia 8. edycji festiwalu Orange Kino Letnie byli podróżnik i dziennikarz Marcin Meller oraz gwiazda filmowa Katarzyna Figura, mieszkanka Trójmiasta, związana z festiwalem od początku jego istnienia. Wśród gości, którzy uświetnili galę, pojawił się także Roman Paszke, żeglarz mający w swoim dorobku wiele niezwykłych morskich wypraw. Zebranych licznie widzów przywitał, jak co roku Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Nie zabrakło również Wojciecha Karola Iwaszkiewicza Burmistrza Giżycka, które dołączyło w tym roku do festiwalu. Organizatorzy gali przygotowali krótki film upamiętniający Annę Przybylską, laureatkę Diamentowego Klapsa Filmowego 2012. Po gali w festiwalowym kinie plenerowym na sopockim Molo pokazany został film Luca Bessona "Wielki Błękit". 

 

Do tej pory na dwa miesiące wakacji tylko dwa miasta - Sopot i Zakopane zmieniały się w filmowe stolice Polski. Codziennie, na olbrzymich ekranach kinowych ustawionych na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach, widzowie oglądali filmy siedząc wygodnie na góralskich ławach i leżakach plażowych. W tym roku festiwalowe projekcje filmowe poza morzem i górami dotrą również na Mazury, do Giżycka. W każdą środę i czwartek wakacji, kino letnie zostanie usytuowane w Ekomarinie, gdzie podczas wieczornych pokazów widzowie zobaczą równolegle te same filmy, co publiczność w Sopocie i Zakopanem.

 

Poza dawką rozrywki przedsięwzięcie jest także doskonałym narzędziem promocyjnym. Nazwa naszego miasta będzie figurować na wszystkich materiałach eksponowanych w Sopocie i Zakopanem.  Partnerami strategicznymi wydarzenia są TVN i TVN Fabuła, kinem partnerskim Multikino, patronami medialnymi Wirtualna Polska, RMF FM i RMF Classic, Stopklatka, Euronet, Empik, Uroda Życia, Co Jest Grane, AMS, Party. Organizatorami przedsięwzięcia są Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Kąpielisko Morskie Sopot, Biuro Promocji Zakopanego oraz Urząd Miejski w Giżycku.

 

Pełen epertuar oraz szczegółowy program festiwalu ze wszystkimi atrakcjami znajduje się na stronie www.orangekinoletnie.wp.pl oraz w specjalnej, bezpłatnej aplikacji mobilnej dostępnej w App Store i Google Play. Przez aplikację widzowie mogą również głosować w plebiscycie publiczności na najlepszy film festiwalu. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Więcej można przeczytać na www.orangekinoletnie.wp.pl.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS