Zapraszamy osoby starsze, samotne, schorowane do zgłaszania się do pilotażowego systemu TELEOPIEKI w Giżycku na rok 2017

Zapraszamy osoby starsze, samotne, schorowane do zgłaszania się do pilotażowego systemu TELEOPIEKI w Giżycku na rok 2017. Osoby mogą być również zgłaszane przez najbliższą rodzinę, sąsiadów, znajomych za ich upoważnieniem oraz pisemną zgodą.


 
 
Systemem TELEOPIEKI zostanie objętych pierwszych 20 osób, które pozytywnie przejdą wymagania rekrutacyjne, czyli:
Podopieczny musi:
- być mieszkańcem Giżycka,
- być osobą starszą po 60 r.ż., samotną, schorowaną,
- posiadać telefon stacjonarny lub komórkowy,
- opłacać terminowo należności za abonament telekomunikacyjny,
- posiadać poprawnie działającą linię telekomunikacyjną,
- posiadać numer, który nie jest w żaden sposób zastrzeżony lub ukryty,
- być osoba zdrową psychicznie i rozumieć zasady przeznaczenia i działania powierzonego urządzenia „PRZYCISKU ŻYCIA”,
- wypełnić danymi niezbędne dokumenty, pozwalające na uruchomienie systemu w miejscu zamieszkania Podopiecznego.
 

Zgłoszenia przyjmuje dr Katarzyna Karolska – Główny Specjalista z Biura Promocji i Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim,
I piętro (nad USC), pokój nr 116 i 117.


 

Termin możliwości zgłaszania osób do systemu:
od 8 - 19 grudnia 2016 r. włącznie, w godzinach od 7:30-15:30


 
 
PRZYPOMINAMY ŻE:

Krajowy Samorządowy System Teleopieki Domowej dla Seniorów to innowacyjne rozwiązanie w zakresie poprawy opieki nad osobami starszymi w środowisku zamieszkania. Proponowane rozwiązanie jest zgodne z wytycznymi zawartymi w "Założeniach Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020".


Przywoławczy system alarmowy jest sprofesjonalizowanym systemem powiadamiania jednostek Państwowych Służb Ratownictwa, współpracującym w uzgodnionych procedurach z państwowym systemem ratownictwa. Stanowi doskonałe uzupełnienie krajowego systemu 112. Teleopieka kierowana jest do osób wymagających stosownej akcji ratowniczej w momencie, kiedy nie są w stanie wezwać pomocy w tradycyjny sposób.


Do systemu planujemy włączyć 20 osób starszych z Giżycka i wyposażyć je w niezbędne urządzenia posiadające "przycisk życia". Według wstępnych szacunków, wprowadzenie systemu powiadamiania może nawet w 45 procentach zredukować zagrożenie śmiercią w nagłych przypadkach.



fot. Shutterstock