strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 28 lutego 2020   pogoda

Aktualności

Przeterminowane leki tylko do apteki

22 września 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Zbiórka leków pod hasłem "Dbajmy o zdrowie i ochronę środowiska"

22 - 24 września 2011 r.

Apteki ,,Cefarm” w Giżycku przy  ul. Warszawskiej 7 i ul. Kościuszki 18 Zbiórka organizowana jest w ramach Święta aptekarzy Kosmy i Damiana,
które przypada na 26 września.

 

To już VIII edycja zbiórki leków przeterminowanych pt. „DBAJ O ZDROWIE I OCHRONĘ ŚRODOWISKA”. Od czwartku 22 września do soboty 24 września b.r. w 47 aptekach CEFARM Białystok S.A. i  6 aptekach Centrum Farmaceutycznego na terenie woj. podlaskiego i warmińsko – mazurskiego można pozbyć się nieużytecznych i przeterminowanych leków w sposób bezpieczny dla środowiska. Takie bezużyteczne specyfiki będzie można nieodpłatnie wrzucać do specjalnie oznaczonych pojemników ustawionych w aptekach CEFARM. Farmaceuci będą informować o przeznaczeniu i zasadach przechowywania leków, a pozostawione w aptece przeterminowane leki zostaną zutylizowane w sposób bezpieczny dla środowiska.

 

Dlaczego akcja odbywa się pod hasłem „DBAJ O ZDROWIE I OCHRONĘ ŚRODOWISKA”? Otóż większość leków zawiera w swoim składzie substancje, które w wyniku nieodpowiedniego lub przekraczającego termin ważności przechowywania farmaceutyków stają się szkodliwe dla zdrowia człowieka. A wyrzucone do śmietnika trafiając do ścieków mogą trwale skazić środowisko. Dlatego przeterminowane medykamenty bezwzględnie powinny zostać poddane specjalistycznej utylizacji. Zorganizowana przez  CEFARM Białystok S.A.  akcja ma właśnie służyć upowszechnieniu tej wiedzy w społeczeństwie, jak i pomóc w realizacji tych zasad.

 

Stałe punkty odbioru przeterminowanych leków w Giżycku

Od maja 2009 roku  dzięki  zakupionym przez Urząd Miejski   w Giżycku trzem pojemnikom do gromadzenia przeterminowanych lekarstw, każdy mieszkaniec może bezpłatnie i bez szkody dla środowiska oddawać przeterminowane leki w trzech stałych punktach:

  • aptece ,,SALVEO” przy ul. Okrzei 4,
  • aptece ,,Cefarm” przy  ul. Warszawskiej 7
  • aptece w przychodni lekarskiej przy ul. Wodociągowej 17

Po zapełnieniu pojemników, specjalistyczna firma zabiera niezdatne do użytku lekarstwa na koszt miasta do utylizacji.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS