strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 kwietnia 2021   pogoda

Aktualności

Zbiórka przeterminowanych leków

20 września 2009
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Apteki Cefarmu organizują zbiórkę leków pod hasłem "Dbajmy o zdrowie i ochronę środowiska". Od czwartku do soboty można przynieść do aptece ,,Cefarm” przy  ul. Warszawskiej 7 i ul. Kościuszki 18 przeterminowane medykamenty i oddać aptekarzom. Leki zebrane w specjalne pojemniki zostaną zutylizowane w sposób bezpieczny dla środowiska. Akcja jest organizowana z okazji zbliżającego się święta aptekarzy, które przypada w najbliższą sobotę.

 

Od maja tego roku  dzięki  zakupionym przez Urząd Miejski   w Giżycku trzem pojemnikom do gromadzenia przeterminowanych lekarstw, każdy mieszkaniec może bezpłatnie i bez szkody dla środowiska oddawać przeterminowane leki w trzech stałych punktach:

  • aptece ,,SALVEO” przy ul. Okrzei 4,
  • aptece ,,Cefarm” przy  ul. Warszawskiej 7
  • aptece w przychodni lekarskiej przy ul. Wodociągowej 17

Każdy mieszkaniec Giżycka może w tych miejscach bezpłatnie i bez szkody dla środowiska oddać przeterminowane leki. Po zapełnieniu pojemników, specjalistyczna firma zabiera niezdatne do użytku lekarstwa na koszt miasta do utylizacji.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS