strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2009

ZIMA W PEŁNI

5.01.2009

 

Drodzy Państwo! Na Mazury zawitała prawdziwa zima. Śnieg i słońce sprzyjają zimowym spacerom i zabawom. Amatorów łyżwiarstwa zapraszam na lodowisko, przygotowane przez MOSiR na Placu Piłsudskiego, apelując jednocześnie o niewchodzenie na zamarznięte jeziora. Miejmy nadzieję, że bardzo niskie temperatury i opady śniegu nie spowodują większych awarii i kłopotów komunikacyjnych w mieście, ale kierowców też proszę o większą ostrożność i dostosowanie się do panujących warunków.

 

Na mocy przeprowadzonego przetargu, za odśnieżanie miasta odpowiedzialny jest Zakład Usług Komunalnych. ZUK odśnieża wszystkie ulice w mieście (zgodnie z  zawartym porozumieniem również drogi powiatowe) oraz chodniki nie przylegające bezpośrednio do prywatnych lub instytucjonalnych posesji. Tam, gdzie nieruchomości takie graniczą bezpośrednio z chodnikiem, za jego odśnieżanie i zabezpieczenie (np. posypanie piaskiem oblodzonej nawierzchni) odpowiedzialny jest właściciel nieruchomości. Proszę o stosowanie się do tego zobowiązania.

 

Zima jest trudnym okresem dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych. Ponieważ w Giżycku nie posiadamy noclegowni dla bezdomnych giżycczan, proponujemy im zakwaterowanie w tego typu obiektach w innych miejscowościach. Nagminnie jednak spotykamy się z odrzucaniem tej formy pomocy, a nawet porzuceniem miejsca takiego zakwaterowania i powrotem na giżyckie ulice. Mam nadzieję, że przy panujących ostatnio, niskich temperaturach (szczególnie w nocy), nie wydarzy się z tego powodu żadne nieszczęście. Straż Miejska została wyposażona w środki, umożliwiające podanie gorącej herbaty i ciepłego posiłku w przypadkach interwencyjnych.

 

Blisko pół miliona złotych zostało przeznaczonych w tegorocznym budżecie na dożywianie. Sporą część tej sumy przeznaczyliśmy na dożywianie dzieci w naszych szkołach (również w czasie ferii), zaś reszta jest na podstawie zlecenia przekazywana Caritasowi, który w Domu Dziecka przy ul. Staszica prowadzi akcję serwowania gorących posiłków dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych. Przy takiej pogodzie i ujemnych temperaturach te posiłki mogą być na wagę życia.

 

Serdecznie dziękuję za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy oraz za życzenia noworoczne, które spłynęły na moje ręce.

 

W związku z przypadającymi właśnie według kalendarza juliańskiego Świętami Bożego Narodzenia w Kościele Grekokatolickim i Kościele Prawosławnym, obu giżyckim społecznościom tych wyznań składam serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkich radości, a także Noworoczne Życzenia spełnienia wszystkich nadziei i zamierzeń.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS