strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 1 października 2020   pogoda

Aktualności

Zimowa edycja kampanii informacyjnej "Nie bądź jeleń, weź paragon"

26 lutego 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 

Pod hasłem "Nie bądź jeleń, weź paragon" w całym kraju trwa kolejna, zimowa edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Ministerstwa Finansów. Prowadzona w okresie ferii zimowych, akcja ma uświadomić społeczeństwu korzyści płynące z brania paragonów oraz z rzetelnego ewidencjonowania obrotów na kasach fiskalnych przez przedsiębiorców.

 

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Giżyckuw ramach akcji trwającej od 20 stycznia do 2 marca 2014 roku, prowadzą na terenie obu powiatów (giżyckiego oraz węgorzewskiego) działania sprawdzające rzetelność ewidencjonowania obrotów na kasach fiskalnych.


Jednym z celów akcji jest przypomnienie o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. Ma to duże znaczenie nie tylko dla kupującego, dla którego paragon jest podstawowym dowodem zakupu, umożliwiającym ewentualną reklamację, ale również dla wszystkich podatników. Żądając od sprzedawcy paragonu wspieramy uczciwą konkurencję oraz przyczyniamy się do zwalczania szarej strefy. Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.

Kampania przypomina, że biorąc paragon:
• ułatwiamy sobie złożenie reklamacji,
• mamy możliwość porównania cen,
• wspieramy uczciwą konkurencję,
• mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani,
• zmniejszamy szarą strefę,
• dokładamy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również i tym razem akcję wspiera znany polski satyryk Andrzej Mleczko. Rysunek, w sposób charakterystyczny dla artysty – lekki i satyryczny - informuje klientów i sprzedających o potrzebie brania i wydawania paragonu.

 

 

Alicja Klimaszewska

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Giżycku

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS