strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 28 lutego 2021   pogoda

Aktualności

ZŁOTE LO 2 – MEDAL W KATARZE

09 marca 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Licealiści z Giżycka wywalczyli złoty medal
na Olimpiadzie Kreatywności w Katarze.
To już kolejny sukces młodzieży z Giżycka, po tym
jak gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 zdobyli „złoto”
w Pucharze Orange.

 

Młodzież z II LO im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku wraz z opiekunami Joanną Kempa, Albertem Kempa gościła na Krajowej Olimpiadzie Kreatywności w Katarze, która odbyła się od 23 do 29 lutego 2016 roku. Licealiści w składzie: Julia Dębicka, Marta Świdzińska, Aleksandra Poboża, Aleksandra Niewiadomska, Wojciech Piotrowski, Mateusz Jeżewski, Olaf Oleksy najpierw zdobyli wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Złapać Katar”, co później przyczyniło się do uzyskania prawa reprezentowania Polski w międzynarodowym wydarzeniu. Grupa miała niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w 24-godzinnym wyzwaniu, polegającym na zbudowaniu makiety centrum Kreatywności i Innowacji w Katarze.

W trakcie pobytu na Olimpiadzie młodzież miała okazję poznać kulturę i zwyczaje panujące w Katarze, a także podzielić się informacjami i promować swój region i kraj. Dużym zainteresowaniem cieszyły się foldery z naszego regionu. Mieszkańcy Kataru i sąsiednich krajów chętnie nawiązywali kontakt i byli zaciekawieni Polską. Drużyna udzielała licznych wywiadów i pozowała do zdjęć dla Katarskich mediów. Młodzież przeżyła ciekawą przygodę, poznała inną kulturę i odniosła wielki międzynarodowy sukces, godnie reprezentowała Polskę w międzynarodowym wydarzeniu.

 

 

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS