strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 28 października 2020   pogoda

Przedsiębiorcy aktualności

Zmiany podatkowe

18 stycznia 2013
dodał(a): UM Sebastian

Od 1 stycznia 2013 roku weszło w życie szereg istotnych zmian w sposobie wystawiania faktur i rozliczania podatku VAT. W odpowiedzi na prośby podatników Naczelnik Urzędu Skarbowego w Giżycku serdecznie zaprasza przedsiębiorców na spotkanie szkoleniowe w zakresie podatku VAT - w dniu 24 stycznia 2013 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Skarbowego pok. nr 29.

 

Niezwykle ważną dla podatników prowadzących działalność gospodarczą informacją jest też, że od 1 stycznia 2013 r. obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Część podatników od 1 marca 2013 straci prawo do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej. Znacznie zostają obniżone limity obrotów uprawniających do zwolnień: 


- 20 000 zł - dla podatników kontynuujących działalność w 2013 r.
- 20 000 zł w proporcji do okresu prowadzonej działalności - dla podatników rozpoczynających działalność w 2013 r.

 

Zmianie ulegną terminy wprowadzenia kas, gdy podatnik przekroczy limit. Niezależnie od tego, czy jest podatnikiem rozpoczynającym działalność w 2013 r., czy kontynuującym działalność, utraci prawo do zwolnienia, gdy obrót na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności i rolników ryczałtowych przekroczy ww. limity - po upływie dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w którym przekroczono obrót.

Ze zwolnień przedmiotowych wyłączone zostały szkoły nauki jazdy, pozostały katalog zwolnień pozostał bez zmian.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS