strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 25 stycznia 2021   pogoda

Aktualności

Zobacz teledysk i posłuchaj piosenki „Mazurski Cud”!

29 sierpnia 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Teledysk z piosenką „Mazurski Cud” zrealizowany przez muzyków związanych z Warmią i Mazurami, w ciągu miesiąca zanotował ponad 30 tysięcy odwiedzin od momentu pojawienia się na oficjalnym kanale kampanii „Mazury Cud Natury” w serwisie You Tube.

 

 

 

Teledysk można oglądać na oficjalnym kanale kampanii „Mazury Cud Natury”: www.youtube.com/user/MasurianLakeDistrict.

 

Teledysk powstał w ramach promocji kandydatury Mazur do jednego z 7. Nowych Cudów Świata. Wśród artystów wspierających Mazury Cud Natury jest m.in. Ryszard Rynkowski, Janusz Panasewicz, Wojtek "Łozo" Łozowski, Norbi, Krzysztof Daukszewicz, Czerwony Tulipan, Paweł Ejzenberg, Piotr „Peter” Wiwczarek z zespołu Vader, Paweł „Drak” Grzegorczyk z zespołu Hunter oraz muzycy zespołu Harlem. Piosenka "Mazurski cud" promuje jedynego polskiego kandydata w światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.

 

Autorem tekstu i muzyki jest Krzysztof  "Dżawor" Jaworski z zespołu Harlem, który już w 2010 roku zainicjował, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wyjątkowy projekt artystycznego wsparcia kampanii promującej głosowanie o tworzeniu teledysku.

 

Harlem zaprosił swoich przyjaciół - artystów związanych z regionem Krainy Wielkich Jezior, by wspólnie wykonując napisany przez Krzysztofa Jaworskiego utwór, zwiększyć zainteresowanie akcją najbardziej różnorodne grono fanów. Jest to pierwszy projekt, który zgromadził przedstawicieli tak różnych gatunków i światów muzycznych, nadający przez to piosence nietypowego kolorytu.

 

W nagraniu udział wzięli:
- Harlem: Krzysztof Jaworski - gitary, Kuba Weigel - śpiew, Marcin Czyżewski - śpiew, Wojciech Kuzyk - git. basowa i git. akustyczna, Cezary Kaźmierczak - instr. klawiszowe, Jarosław Zdankiewicz - perkusja
- Janusz Panasewicz

- Ryszard Rynkowski
- Krzysztof Daukszewicz
- Norbi
- Wojtek "Łozo" Łozowski (Afromental)
- Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader) - gitara elektryczna
- Paweł "Drak" Grzegorczyk (Hunter) - gitara elektryczna
- Tomek Szymuś - fortepian
- Marcin Rumiński (Shannon) - flety
- Paweł Ejzenberg
- Czerwony Tulipan
- Zespół wokalny 'ProForma' pod dyrekcją Marcina Wawruka
- Olsztyński Chór Kameralny 'Collegium Musicum' pod dyrekcją Janusza Wilińskiego .

 

Za udział w nagraniu muzycy nie wzięli żadnych pieniędzy. Koszty związane z nagraniem piosenki i produkcją teledysku, zostały pokryte z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.


Premiera piosenki na żywo odbyła się 7 sierpnia, jako Mazurska Studniówka, kiedy do rozstrzygnięcia konkursu zostanie niecałe 100 dni. Specjalny koncert na wodzie „Mazury Cud Natury”  odbył się w porcie jachtowym w Mikołajkach. Utwór został wykonany po raz pierwszy na żywoz udziałem Ryszarda Rynkowskiego, Janusza Panasewicza, Afromental i Harlemu prowadzony przez Norbiego.

 

Teledysk w ciągu 30 dni miał 30 tysięcy odwiedzin. Dla porównania oglądalność spotów kilku miast i regionów na oficjalnych kanałach tych miejsc w serwisie You Tube:
Spot - Miasto Poznań (na You Tube od 9 m-cy) – 185,5 tys. odwiedzin;
Spot - Chwilo trwaj. Lubelszczyzna (od 13 m-cy) – 71,2 tys. odwiedzin;
Spot – Nabierz kolorów. Pomorskie (od 5 m-cy) – 3,4 tys. odwiedzin;
Spot - Katowice - Miasto Wielkich Wydarzeń (od 3 m-cy) – 9,4 tys. odwiedzin;

Spot - Śląskie. Pozytywna energia (od 22 m-cy) – 0,5 tys. odwiedzin;

Spot - Śląskie. Pasjonaci polecają (od 28 m-cy) – 0,3 tys. odwiedzin.
 

Do głosowania na Mazury zachęca również Prezydent RP Bronisław Komorowski. A głosowanie na kandydujące regiony świata w konkursie 7 Nowych Cudów Natury oczywiście wciąż trwa. Po wyłonieniu w pierwszym głosowaniu 28 najpiękniejszych regionów natury na świecie, polski kandydat – Mazury walczą o miejsce w siódemce. Akcję głosowania na Krainę Wielkich Jezior, która nabrała ogólnonarodowego charakteru, wspiera ją wiele znanych osobistości życia kulturalnego i publicznego oraz lokalne i ogólnopolskie media.

 

Głosowanie potrwa do 11.11.2011 - wyślij smsa z hasłem „MAZURY” na 7155! 

 

źródło: www.mazurycudnatury.org

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS