strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

ZUOK Spytkowo z nagrodą od Ministra Pracy

25 czerwca 2014
dodał(a): UM Wojciech

ZUOK SPYTKOWO Z NAGRODĄ MINISTRA PRACY

 

            Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo zwyciężył

w konkursie ogłoszonym przez ministra pracy i polityki społecznej "Kreator miejsc pracy".  To pierwszy konkurs dla firm, w którym oceniana była liczba utworzonych miejsc pracy oraz warunki, jakie pracownikom tworzy pracodawca. ZUOK Spytkowo zwyciężył w kategorii mikro i małych przedsiębiorstw.

              Dotychczas nagradzano firmy za ich innowacyjność, wyniki finansowe, tempo rozwoju. My chcemy pokazać ludzką twarz prowadzenia biznesu – pokazać, że zapewnienie dobrych warunków pracownikom nie stoi w sprzeczności

z rozwojem i dobrymi wynikami firmy  – powiedział podczas gali wręczania nagród Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

            Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo, oprócz dyplomu i statuetki otrzymał tytuł "Kreatora miejsc pracy", którym będzie posługiwał się przez najbliższy rok. Przedsiębiorstwo zostało utworzone

w 2009 roku przez Mazurski Związek Międzygminny. Wykonuje zadania gmin dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi. Spółka zatrudnia 46 pracowników. W 2013 roku przyjęła 38 nowych osób, w tym 2 osoby niepełnosprawne.

            W kapitule konkursu uczestniczyli przedstawiciele związków zawodowych

 i organizacji pracodawców. Kluczowym kryterium oceny był wzrost zatrudnienia w firmie. Punkty można było zdobyć także za przyjęcie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia, z grupy 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Brano pod uwagę również rzetelność pracodawców  m.in. to, czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę.

            – Jest to dla nas bardzo cenne wyróżnienie, tym bardziej, że przyznane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej – powiedział Paweł Lachowicz, prezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo. Nowe miejsca pracy utworzyliśmy głównie dzięki dotacjom z Unii Europejskiej, a także wsparciu państwa. Pracujemy z ludźmi i dla ludzi – głównie mieszkańców regionu.

            W gronie nagrodzonych, oprócz ZUOK Spytkowo, znalazły się średnie i duże przedsiebiorstwa handlowo-usługowe oraz przemysłowo-produkcyjne:  Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., Atos IT Services, Toys „R” Us Poland Sp. z o.o., Tomasz Cajdler Tomtex.

 

 

 


-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS