Brunony 8. edycji rozdane! Do kogo trafiły statuetki?

36 nominacji w dziewięciu kategoriach, dziewięciu zwycięzców oraz laureaci Statuetki Honorowej i Statuetki Pamięci. Za nami 8. edycja Plebiscytu o Nagrodę św. Brunona Patrona Giżycka! 14 marca marca w Giżyckim Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie Nagród św. Brunona Patrona Giżycka. Podczas wydarzenia wyróżniono najwybitniejszych mieszkańców Giżycka.

8. edycja Plebiscytu o „Nagrodę św. Brunona patrona Giżycka” obejmowała kandydatury zgłoszone za rok 2023. Propozycje mogli zgłaszać sami mieszkańcy, swoje pomysły kapitule przedstawił również Burmistrz. W 9. kategoriach: Kultura, Sport, Gospodarka, Turystyka, Ekologia, Zdrowie, Społecznik, Ambasador Giżycka i Pomysł, wpłynęło łącznie 36 nominacji.

 

Brunony

fot. gizycko.pl/ K. Zadroga

Brunony dla wybitnych postaci

Plebiscyt o Nagrodę św. Brunona Patrona Giżycka już od ośmiu edycji honoruje i docenia wybitne postacie związane z Giżyckiem, wpływające na rozwój Miasta i zaangażowane w pomoc drugiemu człowiekowi. To wyjątkowi i wybitni ludzie, firmy, stowarzyszenia,  aktywne w lokalnych środowiskach i jednocześnie swoją działalnością fantastycznie promujące Giżycko. Laureatów poszczególnych kategorii wybrała kapituła konkursu, w składzie której znaleźli się także laureaci poprzedniej edycji konkursu:

  1. Wojciech Karol Iwaszkiewicz – Burmistrz Giżycka,
  2. dr Robert Kempa – Przewodniczący Rady Miejskiej w Giżycku,
  3. Firma Żukowscy – współwłaścicielka Katarzyna Czyrko, laureat w kategorii Gospodarka,
  4. Marek Makowski Biuro Turystyki Aktywnej „Gertis” – laureat w kategorii Turystyka,
  5. Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich - laureat w kategorii Ekologia, z prezeską Magdaleną Fuk na czele,
  6. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Giżycku – laureat w kategorii Zdrowie reprezentowane przez Maritę Przedpełską-Winiarczyk zastępcę przewodniczącej,
  7. Aleksandra Juszkiewicz – laureatka w kategorii Ambasador Giżycka,
  8. Zespół The Sunset - laureat w kategorii Pomysł i jego przedstawiciele w 4 os. składzie Maciej Chrzan, Bartosz Szymański, Wojciech Zwolski, Michał Kędzierski. 

Koncert gwiazdy

Goście zebrani w sali Giżyckiego Centrum Kultury m. in. przedstawiciele samorządu oraz najważniejszych instytucji miejskich, goście honorowi, laureaci poprzednich edycji oraz tegoroczni nominowani, z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Spotkanie poprowadziła kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku Małgorzata Kulas-Szyrmer. Wieczór uświetniły występy formacji The Sunset oraz koncert wirtuoza akordeonu Andrzeja Ceglarka.

Zbiórka charytatywna 

W trakcie uroczystości odbyła się także zbiórka pieniężna i licytacja na rzecz Piotrusia Szpilki, małego giżycczanina, którego Miasto Giżycko wspiera w 2024 r. w walce o zdrowie i samodzielność. Przedmiotem licytacji była książka Ryszarda Boczonia oraz wyjątkowa piłka z autografem Roberta Lewandowskiego. Wyjątkowa nie tylko ze względu na autograf, ale też piękną historię.

 

Parę lat temu piłkę przekazał Burmistrzowi Giżycka jeden z przedsiębiorców. Piłka została przekazana na licytację i w ubiegłym roku wystawiona podczas gali Brunonów. Wylicytował ją Marek Makowski z Biura Turystyki Aktywnej "Gertis" za niebagatelną kwotę 5 000 zł, a następnie podarował ją dziecku, na rzecz którego licytował, czyli Wojtusiowi Koziołowi. W tym roku rodzice Wojtusia i sam Wojtuś, odwdzięczyli się wspaniałomyślnym gestem i przekazali piłkę na licytację dla Piotrusia. Piłkę wylicytowali za równie wspaniałą kwotę 2800 zł - Adam Dzięcioł i Ewa Grzyb z firmy ADAMS. Choć sama piłka nie posiada certyfikatu, to historia, która dzięki niej się pisze, stanowi o jej niebywałej wartości.

Laureaci 

Nagrody laureatom, wraz z Burmistrzem Giżycka Wojciechem Karolem Iwaszkiewiczem, wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej dr Robert Kempa.

 

Plebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona GiżyckaPlebiscyt o Nagrodę Świętego Brunona Patrona Giżycka

fot. gizycko.pl/ K. Zadroga

LAUREACI BRUNÓW 2024 R. W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:


 KULTURA

GALERIA SZTUKI SCHRON GIŻYCKO


SPORT

MONIKA FEDUSIO


GOSPODARKA

RESTAURACJA PROSTO Z MŁYNKA


TURYSTYKA

CENTRUM PROMOCJI I INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W GIŻYCKU


EKOLOGIA

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW MAZURSKIEJ PRZYRODY


ZDROWIE

DR N. MED. WIESŁAW KOTARSKI


AMBASADOR GIŻYCKA 

UKS SHORT TRACK GIŻYCKO


POMYSŁ 

MEMORIAŁ ANDRZEJA PASZKIEWICZA


SPOŁECZNIK

JAN PIK


STATUETKA HONOROWA

PIOTR "KOSTEK" KONSTANTYNOWICZ


STATUETKA PAMIĘCI

ŚP. POR. REZ. ANDRZEJ LESSMAN


Wydarzenie transmitowano na żywo na profilu fb Miasta Giżycka - ZAPRASZAMY NA RELACJĘ

Plansza z Brunonem