Giżycka Konferencja Ornitologiczna

Giżycka Konferencja Ornitologiczna

Giżycka Konferencja Ornitologiczna

Sobota 22 czerwca 9.00-15.00

Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody serdecznie zaprasza na Giżycką Konferencję Ornitologiczną. W tym roku spotkamy się już po raz ósmy. Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca od godz. 9.00 w sali konferencyjnej giżyckiej Ekomariny.

 

W tym roku będzie można wysłuchać ciekawych wykładów m.in.  Prof. Piotra Tryjanowskiego, Jana Lontkowskiego, Józefa Hordowskiego, Anny Marii Stawickiej, czy Sławomira Rubachy. Będzie o rzadkich gatunkach sów, o rozwijającym się zjawisku birdwatchingu, o rozpoznawaniu poszczególnych gatunków błotniaków, a także o ciekawostkach związanych z doborem partnerów przez ptaki w sezonie lęgowym, czy nieścisłościach w nazewnictwie naukowym ptaków. Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych miłośników przyrody z Giżycka i całego regionu.

 

Wstęp i uczestnictwo w konferencji są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel.: 507 958 362. Konferencja została objęta patronatem honorowym Burmistrza Giżycka.  Zadanie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Giżycka z wartością dofinansowania w kwocie 8 000 zł.

 

Krzysztof Pawlukojć

 

 

Plakat