Giżyckie przedszkolaki poznają kulturę ludową

9 maja grupa Kotków oraz Biedronek wybrała się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Celem wyjazdu było poznanie dawnego, mazurskiego budownictwa, warsztatu tkackiego oraz sposobu rybołówstwa. Dodatkowo dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych, na których poznały metody lepienia z gliny oraz wykonały własne ozdoby. 

Wycieczka odbyła się w ramach projektu edukacyjnego "Jedyneczka wierna dziedzictwu" opracowanego przez Stowarzyszenie Zintegrowani działające przy Przedszkolu Miejskim nr 1 w Giżycku. Współfinansowanego ze środków budżetowych Miasta Giżycko w kwocie 5000 zł.     

 

PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie	PM1 na wyciecze w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

 

Zdjęcia i informacje: PM1