Mobilna Przychodnia | Badanie znamion

Mobilna Przychodnia | Badanie znamion
 • Kiedy

  13 Czerwca 2024

  13 Czerwca 2024

 • Gdzie

  ulica: Plac Piłsudskiego
  11-500 Giżycko

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  Fundacja Rak’n’Roll i partner społeczny wydarzenia – Nationale-Nederlanden

 • WWW

Badania profilaktyczne zmian skórnych w ramach kampanii społecznej Dzień na U organizowanej przez Fundację Rak And Roll.

13 czerwca

10.00 - 18.00

Plac Piłsudskiego w Giżycku

 


13 czerwca w Giżycku będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, jak USG piersi, tarczycy czy jąder, oraz dokonać darmowego przeglądu dermatologicznego znamion. Akcja „Zrób sobie Dzień na U”, którą organizuje Fundacja Rak’n’Roll, odbędzie się w godzinach 10.00 - 18.00 na Placu Piłsudskiego. Partnerem wydarzenia jest firma Nationale-Nederlanden, a patronem medialnym TVP3 Olsztyn. Akcja została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Giżycka.

 

Mobilna przychodnia

 

Badania na Placu Piłsudskiego

Fundacja Rak’n’Roll wraz z partnerem społecznym wydarzenia – Nationale-Nederlanden – zapraszają mieszkańców Giżycka, aby potwierdzili swoje zdrowie. Bezpłatne konsultacje medyczne to wspaniała okazja, by zadbać o profilaktykę. Badania odbędą się na Placu Piłsudskiego w Giżycku 13 czerwca (10.00 - 18.00).

 

Po raz kolejny ruszamy w trasę, by zachęcić ludzi do potwierdzania swojego zdrowia. Profilaktyka powinna stać się dla nas naturalnym nawykiem, jak umycie zębów czy nałożenie kremu. Udostępnienie darmowych badań USG tarczycy, piersi i jąder, a także bezpłatnego badania znamion, to szansa na dotarcie do osób, które z różnych przyczyn nie wykonują regularnie badań profilaktycznych – mówi Olga Myślińska z Fundacji Rak’n’Roll.

 

Logo Rak n Roll

 

Zapisy na miejscu, w dniu badania

Zapisy na badania rozpoczną się na pół godziny przed ich startem, a o możliwości wzięcia udziału decydować będzie kolejność rejestracji. Ważne, by chętne osoby miały przy sobie dokument tożsamości. Liczba miejsc jest ograniczona! Każdego dnia w medbusie wykonanych zostanie do 105 badań USG oraz do 35 dermatologicznych badań znamion. Chętne osoby będą mogły też nauczyć się na specjalnych fantomach, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi i jąder.

 

Zdrowie jest jedną z nadrzędnych wartości, o którą powinniśmy dbać. Jedną z najczęstszych wymówek przeprowadzania regularnych badań jest brak czasu czy zajmowanie się innymi czasochłonnymi obowiązkami. Jako partner akcji „Zrób sobie Dzień na U”, chcemy uświadamiać o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Liczymy, że dzięki akcji wiele osób w północno-wschodniej Polce będzie miało możliwość skorzystać z bezpłatnych badań i zacznie budować ważny nawyk regularnego potwierdzania swojego zdrowia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

 

Lokalizacja: Plac Piłsudskiego, Giżycko, w godzinach 10.00 - 18.00.

 Plakat


Więcej informacji o kampanii Dzień na U oraz regulamin wzięcia udziału w akcji: www.dziennau.pl.

Badaniami mogą zostać objęte tylko osoby pełnoletnie.

 

O kampanii Dzień na U

 

„Dzień na U” to kampania zainicjowana w 2019 roku przez Fundację Rak’n’Roll, zachęcająca do regularnego wykonywania badań profilaktycznych, w której zamiast nieskutecznie straszyć chorobą postawiliśmy na pozytywny przekaz. Wiemy, że jednym z usprawiedliwień jest „brak czasu”. Dlatego stworzyliśmy „Dzień na U”, w którym nic nie jest ważniejsze od potwierdzenia zdrowia badaniami profilaktycznymi. Początkowo naszą komunikację kierowaliśmy do kobiet, stąd „Dzień na U”, czyli dzień na wykonanie USG piersi. Skuteczność pozytywnej komunikacji przekonała nas do rozszerzenia działań i skierowania ich również do mężczyzn. Od trzech lat w działania angażujemy również pracodawców, którzy przystępując do programu Dzień na U zapewniają swoim pracownikom dodatkowy czas wolny na wykonanie badań. Taką możliwość ma obecnie ponad 37 000 pracowników w 55 firmach i instytucjach.

 

Fundacja Rak’n’Roll

 

Fundacja zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych. Pomaga przechodzić przez raka: leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością. Tworzy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Wobec rosnącej skali problemu, utrudnia życie rakowi. Działa na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień.

Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc ludziom w podobnej sytuacji.

 

Nationale-Nederlanden działa w Polsce od 1994 roku. Firma specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie, oszczędnościach i emeryturach. W ofercie posiada produkty, które pomagają klientom dbać o to, co dla nich najważniejsze, czyli życie i zdrowie. Jako firma odpowiedzialna społecznie od lat angażuje się w inicjatywy, które rozwiązują problemy społeczne i poprawiają jakość życia Polaków.

 

 

Patronat medialny:

Logo TVP3 Olsztyn