Rejs ornitologiczny dla najmłodszych z Mazurską Przyrodą

Stowarzyszenie Mazurska Przyroda zaprasza dzieci w wieku szkolnym, wraz z opiekunami, na bezpłatny rejs edukacyjny po mazurskich jeziorach.

W trakcie rejsu uczestnicy będą mieli okazję do obserwacji wielu gatunków ptaków wodnych – łabędzi, gęsi, kaczek, mew, czapli, a także ptaków drapieżnych i krukowatych.

 

Rejs dla miłośników ornitologii i amatorów

Wydarzenie jest skierowane zarówno dla dzieci przejawiających zainteresowania przyrodą i ptakami, jak i początkujących. W trakcie rejsu będzie można uzupełnić i utrwalić swoją wiedzę z zakresu ornitologii.

 

Lornetki w dłoń, legitymacje do plecaka

Uczestnicy nabędą umiejętności właściwego korzystania ze sprzętu optycznego – lornetek oraz lunet. Można zabrać swoje lornetki lub skorzystać ze sprzętu dostępnego na miejscu. Podczas wspólnego rejsu dzieci pod okien doświadczonego ornitologa nauczą się rozpoznawać poszczególne gatunki ptaków, dostrzegać różnice w wyglądzie, sylwetkach i ubarwieniu.

 

Prosimy o zabranie na rejs legitymacji szkolnych. 

 


27 kwietnia | godz. 8.00, port przy Hotelu Europa

Rejs jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (jedno dziecko - jeden opiekun). Zapisy na rejs przyjmujemy na e-mail: mazurskaprzyroda@gmail.com Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji pod nr 508 206 258.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów giżyckich Szkół Podstawowych.„Zadanie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Giżycka z wartością dofinansowania w kwocie 2 100,00 zł"

Rejs ornitologiczny „Łabędzim szlakiem”