Poprzez sztukę poznają tematy z zakresu ekologii i ochrony naszej planety

Młodzi giżycczanie z przedszkoli i szkół podstawowych skorzystali z zaproszenia Urzędu Miejskiego na przedstawienie "Drzewo Życia". Na widzów, w Giżyckim Centrum Kultury, czekała historia o tym jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i naszą planetę.

W trzech zaplanowanych spektaklach wzięło łącznie udział niemal 540 dzieciaków. Tegoroczna wizyta aktorów z Krakowa zbiegła się z przypadającym w najbliższy poniedziałek 22 kwietnia 2024r. Światowym Dniem Ziemi. 

 

Nie jest to pierwsze przedstawienie, które organizujemy dla giżyckich przedszkolaków i uczniów, w latach ubiegłych spektakle były poświęcone segregacji odpadów, czy walce z zanieczyszczeniem powietrza. Spektakle są  rozśpiewane, a aktorzy zapraszają na scenę młodych widzów, żeby pomagali bohaterom rozwiązywać różne ekologiczne problemy i zagadki, co w łatwy i atrakcyjny sposób przybliża dzieciakom ważne tematy z zakresu ekologii i ochrony naszej planety - podkreśla Ewa Unrug-Wiszowaty, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, koordynującego akcję.

 

Eko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia ZiemiEko spektakl z okazji Dnia Ziemi

Fot. gizycko.pl/ JMK

 

Drzewo życia spektakl ekologiczny dla dzieci

Spektakl opowiada o losach starej Gazety Emilii, pieska Rysia, potworze Gałganie oraz mądrym Drzewie Życia. Emilia i Rysiek postanawiają zawalczyć o otaczający ich świat i poszukać starego drzewa. Drzewo posiada wiedzę jak dbać o środowisko, czym jest smog, jakie niesie za sobą konsekwencje dla ludzi i przyrody, jak z nim walczyć i zapobiegać, a także jak segregować śmieci i jak pozbyć się strasznego potwora Gałgana.

 

Widzowie uczą się, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i naszą planetę. Przybliża im się pojęcia takie jak recykling i segregacja odpadów. Przedstawiane są konsekwencje zanieczyszczeń powietrza i wody oraz ich wpływ na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin.

 

Interaktywna forma spektaklu zachęca dzieci do udziału w przedstawieniu, co rozwija ich wyobraźnię oraz umiejętność współdziałania w grupie oraz uczą się praktycznych umiejętności, takich jak segregacja śmieci, rozpoznawanie różnych rodzajów odpadów czy sposoby minimalizowania zużycia surowców.

 

Przedstawienie "Drzewo życia" nie tylko bawi dzieci, ale również stymuluje ich myślenie, zachęca do działań proekologicznych oraz rozwija świadomość ekologiczną. Dzieci uczą się szacunku dla natury oraz jej roli w naszym codziennym życiu.

 

Niezaprzeczalnymi atutami przedstawienia są: profesjonalna oprawa (bogata scenografia, niezwykłe kostiumy, muzyka oraz efekty specjalne), wartka, pełna humoru akcja i znakomita gra aktorska.

 

Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Kowalczyk Scenografia: Maria Maj
Muzyka i dźwięk: Michał Mach
Występują: Justyna Baran, Tomasz Okarmus, Janusz Baran Czas trwania: 60 minut