2007-2013

2007-2013

Scroll Indicator
Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej

Punkty publicznego dostępu do Internetu PIAP i infomaty

Fala

 

Punkty publicznego dostępu do Internetu PIAP i infomaty w Giżycku

 

www.piap.warmia.mazury.pl

 

Wartość projektu: 20.821.625 zł 

(zasięg na województwo warmińsko-mazurskie)

 

Udział Giżycka w projekcie: bez wkładu finansowego

 

 

 

W ramach realizacji Projektu „Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów w Województwie Warmińsko-Mazurskim" realizowanego  w ramach VII Osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2007-2013 – Społeczeństwo Informacyjne, działanie 7.1 Tworzenie infrastruktury Społeczeństwa Informacyjnego na terenie miasta Giżycka powstało 9 punktów publicznego dostępu do Internetu PIAP (Public Internet Access Point) w tym 7 infomatów.

 

Projekt rozbudowy sieci szerokopasmowej i sieci PIAP-ów, czyli punktów publicznego dostępu do Internetu obejmuje 113 gmin z Warmii i Mazur. Oprócz infokiosków udostępnione zostały pomieszczenia ze zwykłymi komputerami tzw. PIAPy. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać łącznie z 640 PIAP-ów na terenie województwa.

 

Infomat, czy infokiosk to urządzenie na pierwszy rzut oka nie przypominające komputera. Zamiast myszki i klawiatury ma dotykowy ekran. Użytkownik Infokiosku ma możliwość skorzystania z przeglądarki internetowej, a co za tym idzie przeglądania stron internetowych, poczty, skorzystania z serwisów i portali.

 

Dodatkowo infomaty pracują w trybie punktu dostępowego, więc każdy, kto będzie dysponował urządzeniem mogącym łączyć się bezprzewodowo z Internetem (laptop, telefon, tablet, itd.) może również skorzystać z jego dobrodziejstw. Sygnał Wi-Fi rozsyłany jest w promieniu kilkudziesięciu metrów od Infomatu.

 

PIAPy zlokalizowane w GCK oraz w bibliotece pedagogicznej to wysokiej klasy komputery multimedialne, które oprócz dostępu do Internetu dają użytkownikowi możliwość pracy z wieloma aplikacjami np. do tworzenia dokumentów, prezentacji, muzyki, filmów itd.

 

„Mieszkańcy regionu i turyści będą mieli dostęp do internetu między innymi dzięki tzw. infokioskom, które poza przeglądaniem stron umożliwiają bezprzewodowy dostęp do sieci na własnych komputerach lub telefonach” – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

 

W Giżycku z bezpłatnego Internetu mieszkańcy, oraz turyści będą mogli skorzystać w następujących lokalizacjach:

  • Urząd Miejski przy al. 1 Maja 14 – Infomat całodobowy
  • Port Ekomarina ul. Dąbrowskiego 16 – Infomat  całodobowy
  • Pasaż przy ul. Portowej 2 – Infomat całodobowy
  • Centrum Promocji i Informacji Turystycznej ul. Wyzwolenia 2 – Infomat całodobowy
  • Starostwo Powiatowe przy al. 1 Maja 14 – Infomat dostępny w  godz. 7.30 – 15.30
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Wodociągowa 15 - Infomat dostępny w  godz. 7.30 – 15.30
  • Giżyckie Centrum Kultury przy ul. Konarskiego 8 – PIAP czynny w godz. pracy GCK
  • Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie Filia w Giżycku przy ul. Królowej Jadwigi 3A – PIAP czynny w godz. poniedziałek, sobota 9.00-14.30, wtorek-piątek 9.00-17.30

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu.

 

Szczegółowe informacje: Szymon Grabowski informatyk Urzędu Miejskiego  w Giżycku szymon.grabowski@gizycko.pl